Arguvan'da İmam Cafer'i Andılar

Malatya’nın Arguvan İlçesi Ermişli Köyü’nde geleneksel hale getirilen İmam Cafer’i anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

Arguvan'da İmam Cafer'i Andılar Malatya İlçe

Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı,Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ile çok sayıda davetli katıldı.
Açış konuşmasını yapan Ermişli Köyü Eğitim Tanıtım Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Gültekin dernek faaliyetleri hakkında bilgilere vererek sosyalleşme ve örgütlülüğün önemine değindi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaptığı konuşmada hem Sivas hem Başbağlar katliamlarının anma etkinliklerini katıldıklarını belirterek, “Bizim için Sivas neyse Başbağlar aynıdır. Çünkü biz insanı seviyoruz. İnsanların katledilmesine karşı çıkıyoruz” dedi.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık da yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinerek Türkiye’nin geleceğini belirleyecek seçimlerde herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasına, “Bu topraklarda yaşayan herkes barışı dostluğu ve hoşgörüyü savunuyorlar. Yüzyıllarca yıl önce Anadolu’ya kardeşliğin, barışın, özgürlüğün ve sevginin tohumunu ekenleri bu vesileyle bir kez daha anıyoruz. Ben biliyorum ki burada yaşayan insanlar barışı savunuyorlar .

Çünkü onlar bir elinde ceylanı bir elinde aslanı barış içerisinde yaşatan Hacı Bektaş’ın torunları. Burada yaşayan insanlar her türlü baskıya rağmen kendi inançlarını kendi düşüncelerini yaşatmak için uğraş veriyorlar. Çünkü onlar ‘dönen dönsün ben dönmezem yolumdan’ diyen Pir Sultan’ın torunları.

Burada bulanan insanlar her zaman dayanışmayı paylaşmayı eşitliği savundular. Çünkü onlar ‘yarin yanağından gayri her yerde her şeyi hep beraber’ diyen Şeyh Bedrettin’in torunları. Onların düşünceleri yüz yıllardı yaşıyor. Ancak hükümet edenler bu tohumları yok etmek için uğraş veriyorlar”ifadelerini kullandı.

“Ortadoğu coğrafyasına bir bakın Türkiye’nin farkını anlayın” diyerek konuşmasını sürdüren Ağbab, “Eğer ülkemiz Irak, Suriye, Mısır değilse; AKP’li , MHP’li, HDP’li CHP’li fark etmez, Türkiye’de yaşayan herkesin Mustafa Kemal Atatürk’e bir borcu var.

Türkiye’de her türlü kışkırtmaya rağmen kardeş kanı akmıyorsa Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Atatürk’e borcumuz var. Bu borcu ödemenin bir tek yolu var. Ülkemiz aydınlığa çıkacak.10 Ağustos bu aydınlığın kapısını aralayacak” dedi.

Konuşmaların ardından sanatçılar tarafından deyişler okunurken, katılımcılara pişirilen lokmalar dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 255
Bu Ay : 255
Toplam : 255

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom