Polat Muhtarlara İftar Yemeği Verdi

İftar yemeğinde bir araya gelen Malatya merkez Yeşilyurt ilçesine bağlı mahalle muhtarları sorun ve sıkıntılarını konuştular.

Polat Muhtarlara İftar Yemeği Verdi Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Yeşilyurt'a bağlı muhtarlara iftar yemeği verdi.

Hacı Uğur Polat'ın acış konuşmasının ardından muhtarlar sıkıntı ve sorunlarını anlattılar.

Mahalle sorunlarının yanı sıra muhtarların yaşadığı sıkıntıların da konuşulduğu toplantıda, özellikle muhtarlara belediye otobüsü paso verilmemesi konusu konuşuldu.

Toplantıda söz alan Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, “Daha önceki yıllarda mahalle muhtarlarına belediye tarafından verilen pasoların bu yıl iptal edilmesine bir anlamayan veremedik. Biz muhtarlar olarak özlük haklarımızla gündeme gelmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yiğit, “Muhtarlar gönüllü olarak mahallenin hizmetine talip olmuşlardır. Muhtarlığın meşakkatli olduğunu her muhtar bilir. Muhtar kendi özlük hakkından ziyade mahallelinin haklarını savunmak zorundadır. Başkan bir şehirden sorumluysa muhtar da o şehrin bir mahallesinden sorumludur. Muhtarlar vatandaş ile devlet arasında bir köprü görevi görür. Vatandaşın işi için mahallenin sorunları için gittiği kurumlara kendi imkanları ile gidecek” dedi.
"Belediyelerde, başkan, başkan yardımcısı,daire müdürleri, hatta şeflerin dahi altlarında makam arabaları mevcut. Diyeceksiniz onlar amme hizmeti yapıyorlar.

İyi de muhtarlar şahsi hizmet mi yapıyorlar ?” diye soran Ali Yiğit, “Bir günde yedi sekiz kurum dolaşan muhtar kimin için dolaşıyor. Ya mahallenin ya da mahalledeki bir vatandaşın işi için uğraşıyor. Muhtarlar makam arabası istemiyor. Polis zaten üniformalı belediye otobüsünde paso göstermesine gerek yok ücretsiz binebiliyor, belediye çalışanı pasolu ücretsiz binebiliyor. Zabıta ücretsiz binebiliyor, emekli indirimden faydalanıyor, 65 yaş üstündekiler,basın kartı olanlar ücretsiz faydalanıyor. Ama muhtar faydalanamıyor” şeklinde konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, konuyu gündeme getireceklerini Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşeceklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom