Başkan Gürkan, Sarıcıoğlu Mahallesinde

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, mahallelilik kültürüyle ilgili proje çalışması yaptıklarını söyledi.

Başkan Gürkan, Sarıcıoğlu Mahallesinde Malatya Haber

Sarıcıoğlu Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Gürkan, kendisine iletilen sorunları dinledi. Vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Gürkan, kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

Mahalle toplantısında konuşan Başkan Gürkan, "Çevre yolu altındaki mahallelerin düzenlenmesi ve ışıklandırılması meselesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız bu sene çevre yolunun altına indi, elinden geleni yaptı. Gayret de gösterdi. İnşallah biz de bu gayreti devam ettireceğiz. Çevre yolunun altındaki gençlere iş imkanı sağlanması tabii ki burada ki kültür merkezini özellikle nitelikli iş gücü yetiştirilmesi noktasında ÖSDP (Özelleştirilme Sosyal Destek Projesi) ve TYÇP (Toplum Yararına Çalışma Projesi) dedikleri projeleri Türkiye’de ilk uygulayan yer Malatya oldu. Ve burada gençlerimizin fabrikalarda ve kurslar vasıtasıyla yetiştirilmesi noktasında gerekli gayreti gösterdik. Şu andaki çalışmalarımız doğrultusunda gerek KOSGEB olsun, gerek İş-Kur olsun, gerek diğer ajanslar olsun onlarla ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok nitelikli ve kaliteli bir temizlik anlayışının Battalgazi’de hakim olması ve örnek olması arzusundayız" dedi.

"MAHALLELİLİK KÜLTÜRÜNÜ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ"

Gürkan, mahallelilik kültürünü ön plana çıkaracaklarını kaydederek, "Seçim evvelinde de dedik. Bizim en büyük projemiz mahallelik ve mahalleli kültür merkezleriyle ilgili proje çalışmasını yapıyoruz. Kategorize olarak üç kategori olarak biri küçük boy, diğeri orta boy, ötekisi de büyük boy olarak mahallenin nüfusuna göre ve yerin durumuna göre olacak" ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANINI HALK SEÇECEK"

Başkan Gürkan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değindi. Cumhurbaşkanını halkın seçeceğini anımsatan Gürkan, "AK Parti 2001 yılında 14 Ağustos’ta kurulmuş ve neticede günümüze kadar 3 genel seçim, 3 yerel seçim ve 2'de referandum olmak üzere sekiz seçim geçirmiştir. Bu 8 seçim içerisinde Malatyalı hemşehrilerimiz AK Parti’ye halkın özgür iradesini sandığa yansıtmışlar ve Başbakanımızı ve partimizi mahcup etmemişlerdir. 10 Ağustos'ta Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanının halk tarafından cumhuriyet tarihinde ilk olarak seçilmesi ve seçimi gerçekleşecektir.

Burada da sizlerden ricam Türkiye’deki birlik ve beraberliğin bozulmaması açısından sizin sandığa giderek irade kararlılığınızı göstereceğine ve kendi iradenizle ülkenizin cumhurbaşkanını seçeceğinize canı gönülden inanıyorum. İnşallah Başbakanımız da 10 Ağustos tarihinde sizlerin gayretleri ve dualarıyla ilk turda seçilecektir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 193
Bu Ay : 3991
Toplam : 3991

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom