7 bin 400 Lira Ceza verildi

Mardin’in Midyat İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktora hakaret edip ‘terbiyesiz’ dediği iddia edilen L.D., 7 bin 400 lira adli para cezasına çarptırıldı.

7 bin 400 Lira Ceza verildi Türkiye-Dünya

Ocak ayının ilk gününde, çocuğunu yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldıran sanık L.D.'nin, doktorun elindeki telefonla sosyal medya üzerinden oyun oynadığını zannedip doktora 'terbiyesiz otur yerine doktorluğunu yap' dediği iddia edildi. Midyat Devlet Hastanesi acil servis hekimlerinden Dr. Kübra Kayapınar ise savunmasında bir hastanın röntgenini uzman doktora Whatsapp üzerinden gönderdiğini söyledi. Mahkemeye taşınan olayın ardından mahkeme heyeti, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret edildiğini tespit etti. Mahkeme tarafından delillerin değerlendirilmesi ve tanıkların dinlenmesinin ardından sanığın adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Mahkemeye beyanda bulunan Dr. Kübra Kayapınar, "Ben müşahede odasındaydım. Bir hastanın röntgen sonucunu uzman doktorun görmesi için Whatsapp'tan gönderdi. Sanık ise benim telefonla Facebook'a takıldığımı düşünmüş. Kendisini yatıştırmak için izah etmeye kalkışsam bile dinlemedi. Ben orada tek nöbetçi acil doktoru olarak günde 300 hastaya bakıyordum. İki müşahede odası da dahil olunca müthiş bir iş yükü altında çalışıyorum. O gün belki de yemek dahi yiyemedim. Bu stresin üzerine sanık bu şekilde hakaret de edince tutanak tuttuk. Ben de buralara gelmesini istemiyordum. Ama çok canım sıkıldı. Şikayetçiyim" dedi.

Sanık L.D.’nin mahkemedeki savunmasında ise, "Çocuğumun yüksek ateşi olduğundan Midyat Devlet Hastanesi acil servisine gittik. Doktor elinde cep telefonu ile Facebook üzerinden oyun oynuyordu. 10 dakika kadar bizimle ilgilenmesini bekledim ancak telefon ile oynamaya devam edince yanına giderek hocam çocuğumun ateşi var bakar mısınız dedim. Bekleyin geliyorum dedi ve gitti ancak aradan 15- 20 dakika geçti. Doktor geri dönmedi. Geri geldiğinde ise halen elinde cep telefonu ile uğraşıyordu. Ben telefonla uğraşacağınıza hastama bakın dedim. Bunu söylememe sinirlendi. Ben istediğim hastayı muayene ederim, istediğimi etmem dedi. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık L.D.'ye 7 bin 400 lira adli para cezası verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 479
Bu Ay : 3923
Toplam : 3923

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom