İki Plan Aynı Masada Hazırlandı

Madımak ve Başbağlar olaylarının önceden planlandığı aşikardır. Bazı karanlık güçlerin insanız önüne koyduğu bu tuzak onlarca cana mal olmuş kardeşleri birbirine düşmanlaştırma, barışı huzuru kalkınmayı bozma planıdır.

İki Plan Aynı Masada Hazırlandı Türkiye-Dünya

Sivas Madımak Oteli ve Erzincan Başbağlar’ın yıldönümü nedeniyle dernek binasında açıklama yapan MAZLUM DER Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Aksoy, “Bilindiği üzere 2 Temmuz 1993 te Sivas olayları gerçekleşti peşinden Temmuz 1993 te Başbağlar olayları gerçekleşti. Madımak otelinde 38 Başbağlar da 33 insanımızın canlarına kastedildi. Olarca eve ateş düştü masum insanlara bedeller ödettirildi. Bu olaylarda canlarını kaybedenlerin ailelerine Allahtan sabır niyaz ediyoruz" dedi.

Aksoy, “Madımak ve Başbağlar olaylarının önceden planlandığı aşikardır. Bazı karanlık güçlerin insanız önüne koyduğu bu tuzak onlarca cana mal olmuş kardeşleri birbirine düşmanlaştırma, barışı huzuru kalkınmayı bozma planıdır. Buradan hareketle tüm insanlık olanlarla yüzleşmeli siyasi hesaplara alet olmaktan kaçınmalıdır.

Baktığımızda birtakım karanlık odaklarca aynı masada hazırlanan bu oyunlar yine karanlık güçlerin işine yaramış kardeşler karanlıkta hançerlenerek üzerlerine oyular yazılmaya çalışılmıştır. Kargaşadan fırsat beklenmiştir. Yıllardır beraberce yaşayan kardeşlik komşuluk inanç bağları güçlü kesimler çatıştırılmaya çalışıldı” ifadelerini kullandı.
“Toplumumuzun duyarlı yaklaşımları ile kardeş kavgası önlendi. Yapılan hesaplar boşa çıktı. Yıllardır beraber olan topluluklar yeryüzünün hepimize yeteceğini inadına bir kez daha ispat ettiler. Zor günlerde birbirlerine destek olarak kardeşlik duygularını pekiştirmeyi başardılar” diyen Aksoy, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Kurulan tuzakların farkında olan insanımızı daha güzel günler beklemektedir. Sadece Sivas’ta Başbağlar da değil günümüze gelene kadar Çorum’da, Kahramanmaraş’ta, Gazi mahallesinde, Gezi olaylarında yüzlerce oyunu bozan halkımıza güvenimiz tamdır. Bundan böylede kardeşliğe, birliğe, paylaşmaya, inançlara, kanlı kıyafetler hazırlayanların oyunlarına tekrar düşmemeyi diliyoruz. Bu hesapları yapanların elleri boş kalsın diliyoruz. Devletten bu olayları tezgahlayanları ve sahneye koyanları biran önce ortaya çıkarmasını ve hesap sormasını bekliyoruz.
Tüm kesimlere çağrımız budur ki bu olayları anma törenleri yeni oyunlara, kargaşaya, huzursuzluğa meydan vermeden barışın tesisi huzurun kurulması kardeşliğin inşası paylaşmanın hayata geçirilmesi için vesile olması için çaba harcamasıdır.

Korkmayın güneş hepimize yeter. Birileri gölge etmeyince su hepimize yeter. Ranta dönüştürmeyince toprak hepimize yeter. Savaş alanı yapmayınca, yeryüzüne hepimiz sığarız zalimler kaplamayınca” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 45
Bu Ay : 7682
Toplam : 7682

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom