Yeşilyurt'un Su Sorunu Var

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın ve beraberindeki heyetle Salköprü Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Yeşilyurt'un  Su Sorunu Var Malatya Siyaset

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Ramazan bereket demek. Ramazan'ın bizim geleneğimizde ve medeniyetimizde ayrı bir anlamı var. Ramazanlık dolayısıyla mahalledeki hemşerilerimizle bir araya gelelim, sorunlarını dinleyelim istedik, bu niyetle aranızdayız. Tabi seçimden yeni çıktık.

Ardından yeni bir seçime giriyoruz. Bizler hepimiz Sayın Başbakanımızın cumhurbaşkanlığı adaylığına çok sevindik. Sayın başbakanımız bu kararını millete sorarak verdi. Yaklaşık bir ay sonra yine bir seçim olacak. Sayın Başbakanımızı 10 Ağustos'ta Çankaya’ya gönderdiğimizde Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Türkiye’de artık çift başlı bir yönetim değil cumhurbaşkanının başkanlık ettiği, yönettiği bir ülke olacağız. Yarı başkanlık veya başkanlık sistemi olacak. Bu bizim için de Türkiye için de önemli bir durum.

Bizler 30 Mart’la birlikte sizlerin desteği ile göreve ve hizmete geldik. O zaman söyledik bizlerin bakış açışı anlayışı bu makamlara millete hizmet etme makamlarıdır. Biz 30 Mart’tan itibaren hiçbir şeye dur durak demeden çalışmalara devam ettik. Öncelikle temizlik konusunda hiç aksatma yapmadan daha nasıl güzel yapabiliriz bunun derdine düştük. Kilit taşı çalışmalarımıza başladık. Bu bölgemizde de asfalt ve kilit taşı yapacağımız sokaklarımız var. En kısa zamanda bu bölgemizdeki çalışmalarımızı da gerçekleştireceğiz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Biz aslında her süreçte sahadayız. Bu seçim süreci de olsa, seçim sonrası da olsa sürekli halkımızla iç içe olmamız bizim için çok önemli. Şimdi bir cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bu ziyaretler sırasında mahallemizin sorununu dinlemek, bizden beklentileri görmek için buradayız. Malatya Büyükşehir oldu. Büyükşehirle birlikte yeni bir yapılanma içerisindeyiz. İki merkez ilçemiz oldu: Battalgazi ve Yeşilyurt. Şu anda on bir ilçemizin tamamında kapatılan kırk tane belediyemiz mahalleye dönüştü. Kırsal mahallelerimizin tamamında çalışmalarımızı saha yapılanmalarımızı yapıyoruz.

Şube Müdürlüklerini oluşturuyoruz. Merkezde bu yapılanmamız devam ediyor. Bu zaman alıyor, yasaya göre yapıyoruz. En önemli sorunlardan bir tanesi, Türkiye’de olduğu gibi, kuraklık var. Yağışların az olmasından kaynaklanan ciddi bir kuraklık var.

Malatya'mızın da en önemli gördüğümüz sorunu, köylerde mevcut olan suların dahi kuruduğunu görüyoruz. İlçelerimiz ve mahallelerimizde onlarca kuruyan su kaynakları var. Sulama ve içme suyunda sıkıntılar var. İnsanların temel hakkı olan içme suyu başta olmak üzere, şu anda sahada yapılanmamızla birlikte kalıcı projeler de ortaya koyarak öncelikli sorunumuzdan başlayarak yolların yapımından tutun da sosyal kültürel faaliyetlere kadar, nasıl merkezde güzel hizmetler yapılıyorsa bunları her ilçemize ve mahallemize büyükşehirle birlikte götüreceğiz.

Büyükşehir gelecek için Malatya için gerçekten ümit verici. Malatya’nın geleceği için sağlıklı kentleşme ve sağlıklı bulunma adına çok önemli bir fırsat, bu birden bire olmaz. Bunu beş yıl, on yıl, on beş yıl içinde, geriye döndüğümüz zaman Malatya’nın yükselen değerini hep birlikte görmüş olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 169
Bu Ay : 6966
Toplam : 6966

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom