Malatya'da İşsizlik Oranı Düştü

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, “Malatya’da kayısı olsa, inşaat sektöründeki durgunluk olmazsa işsizlik oranı daha da düşer” dedi.

Malatya'da İşsizlik Oranı Düştü Malatya Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü’nün rakamlarına göre Malatya’da işsizliğin yüzde 7,8 olmasını değerlendiren MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, “Hatırladığım kadarıyla Malatya’da önceki işsizlik oranı yüzde 9 civarında idi. İşsizlik yüzdesinin 7,8 olması iyidir. Ancak, Malatya’da kayısı olsa, inşaat sektöründeki durgunluk olmazsa işsizlik oranı daha da düşer. Zira don nedeniyle bu yıl kayısı yok denecek kadar az olmasından kayısıda işçi çalıştırma düzeyi düştü. Ayrıca inşaat sektöründe durgunluk yaşanıyor. Durgunluk yaşanması da işsizlik oranının etkiler” ifadelerini kullandı.

TRB1 bölgesi olan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin iş dünyası kuruluşu Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED ) Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten İbrahim Güngör, bölgenin işsizlik yüzdelerini de değerlendirdi.

Elazığ’da işsizliğin yüzde 7,8 olmasının yüksek olduğunu, Elazığ’da mermer alanında istihdamın daha fazla olması gerektiğini belirten İbrahim Güngör, Bingöl’de yüzde 7 ve Tunceli’de yüzde 8,1 işsizlik oranlarının da bölgeye göre yüksek olduğunu yorumladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 434
Bu Ay : 8493
Toplam : 8493

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom