Malatya'da Hibe Yatırımları Artıyor

IPARD programı çerçevesinde kullandırılacak hibe fonları için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 11.Çağrı döneminde onaylanan ve hibe sözleşmesi imzalanan proje sahiplerini açıkladı.

Malatya'da  Hibe Yatırımları Artıyor Malatya Ekonomi

IPARD destekleri yatırımcı ile buluşmaya devam ediyor,TKDK Malatya İl Koordinatörlüğünde  hibe sözleşmeleri imzalandı…

IPARD programı çerçevesinde kullandırılacak hibe fonları için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 11.Çağrı döneminde onaylanan ve hibe sözleşmesi imzalanan proje sahiplerini açıkladı.

alatya’da da Süt üreten tarımsal işletmeler ve Et üreten tarımsal işletmeler tedbiri kapsamında  16 işletmenin, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi Ve Geliştirilmesi kapsamında 88 (Arıcılık ve Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği) ve Süt Ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması (Dondurma Tesisi) kapsamında 1 üretim  tesisinin kurulumu projesi yapılan değerlendirmelerin ve kontrollerin ardından onaylandı.

İmzalanan sözleşmelere göre;2014 yılında gerçekleşecek olan 88 Arıcılık praojesi için yaklaşık 7 milyon TL, dondurma tesisi için 3,256 milyon TL ve Süt Ve Et Üreten işletmeler için ise yaklaşık 19 milyon TL tutarında yatırım yapılacak. Toplam hibe tutarı ise yaklaşık olarak 19 milyon TL olacak.

Hibe sözleşmelerinin imzalanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan TKDK Malatya İl Koordinatörü Mehmet H. DERE; 2014 yılında gerçekleşecek olan bu yatırımların Malatya ekonomisine katkı yapacağını belirterek, 2013 yılında da hak sahiplerine yaklaşık 13 milyon TL destek verdiklerini, 12.Çağrı döneminde alınan projelerin incelemelerinin devam ettiğini söyledi.Ayrıca 13.Çağrı döneminde de yatırımcıları proje hazırlamaya, özellikle Kırsal Turizm ve Yerel Ürünler için yatırım yapmaya davet etti. 

 

Türkiye ve AB tarafından eş finansman biçiminde oluşturulan IPARD programı çerçevesinde Malatya ilinde desteklenecek alanlar,

 

Süt üreten tarımsal işletmelere yatırım

Et üreten tarımsal işletmelere yatırım

Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması

Et ve Et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması

Meyve ve Sebzenin işlenmesi ve pazarlanması

Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi

Yerel Ürünler Ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi

Kırsal Turizm

Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi

                                                                                    

IPARD programı ve Malatya ilinde desteklenecek alanlar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılar TKDK resmi internet sitesi www.tkdk.gov.tr, 444 85 35 proje yardım masası hattı ve İl Koordinatörlüğünün Milli Egemenlik Cad. No:57 adresindeki hizmet binasında oluşturulmuş yardım masasına başvurabilirler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1026
Bu Ay : 7110
Toplam : 7110

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom