Hilal Erkek Öğrenci Yurdunda İftar Verildi

Malatya Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği bünyesindeki Hilal Erkek Öğrenci Yurdunda, yatılı kalan çocuklara iftar verildi.

Hilal Erkek Öğrenci Yurdunda İftar Verildi Malatya Eğitim

Çocuk ve gençlerin vatana ve millete hayırlı evlatlar olarak yetişmeleri ve dini bilgileri almaları için faaliyet gösteren yurtta, öğrencilere iftar yemeği verildi. 

Yakınkent 10 bin konutlardaki Hilal Erkek Öğrenci Yurdu’nda verilen iftar yemeğinde konuşan yurt sorumlusu Hasan Şahiner, “Malatya Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği bünyesindeki Hilal Erkek Öğrenci Yurdu’nda, yatılı olarak fakir aile çocukları barındırılmaktadır. Ramazan ayı dolayısıyla hayırsever iş adamı ve esnaflarımız iftar yemeği veriyorlar. Bugün de kuyumcu esnaflarımızdan Mustafa Abacı kardeşimiz iftar yemeği verdi. Geçen sene de Suriyelilerle birlikte iftar yemeği vermişti. Bu sene de öğrenci yurdumuzda verdi. Kendisine teşekkür ediyor, hayrının kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz. Ramazan ayında iftar veren iş adamı ve esnaf sayımızın artmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Şahiner, “Yapılan hizmet insanlığa yapılan hizmettir. Çocuklarımıza dinini ve Kuran-ı Kerim öğretiyoruz” diyerek, Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği bünyesinde Malatya’da 17 yurtları bulunduğunu kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 541
Bu Ay : 6521
Toplam : 6521

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom