Enver Kiraz'dan 2 Temmuz Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "2 Temmuz’da bundan tam 21 yıl önce Sivas'ta Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli kuşatılıp, onlarca yazar, ozan ve aydın yakılarak katledildi. İnsanlık tarihinin en vahşi katliamlarından birisini yaşadık" dedi.

Enver Kiraz'dan 2 Temmuz Açıklaması Malatya Haber

Parti binasında gazetecilere açıklamada bulunan Kiraz, "2 Temmuz katliam; insanların, canların diri diri yakılması gibi bir canilik demektir. Bu yüzden hüzün demektir. Bu yüzden insanlığın kabullenemeyeceği bir vahşet demektir. Bu yüzden hiçbir zaman unutulmayacaktır. Üzerinden bunca yıl geçmiş olmasına rağmen, o görüntüleri her izlediğimizde il günkü gibi canımız yanmaktadır. Katliamdan bu yana geçen sürede ne katliamı tertipleyen karanlık güçler ne de ihmalleri ile katliama yol veren sorumlular yargı önüne çıkarılabildi.

Gerçekleştirilen bu katliamın hesabı ortada kalmıştır. Göstermelik yargılamalar sonucu katliamların gerçek sorumluları yargılanmamış olup, 2 Temmuz Sivas katliamı, üzerinden geçen yıllara rağmen toplumun nazarında küllenmemekte, tam tersine toplumun kanayan yarası olmaya devam etmektedir. Tarihin kirli ve karanlık sayfalarından biri olan Sivas katliamının hesabı gerçekten sorulmadan, bütün sorumlular ve failler yargılanmadan bu dava kapatılamaz. İnsanlık suçlarında zaman aşımı olmaz ve Sivas katliamı insanlığa karşı işlenmiş en vahim suçlardan biridir. Bütün herkes bir kez daha bilmelidir ki; bazı Sivas davası sanıkları hakkındaki dava zaman aşımı nedeniyle düşmüş olsa da, Türkiye halkının bilincinde ve vicdanlarımızda bu davanın zaman aşımı olmayacaktır.

Demokrasiden, laiklikten ve insan haklarından yana olan duyarlı insanların, demokrasi mücadelesini daha güçlü bir şekilde verebilmesi için, 2 Temmuz Sivas katliamı unutulmaması ve unutturulmaması gereken bir katliamdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu insanlık suçuna dün de sessiz kalmadık, bu gün de sessiz kalmayacağız. Sivas Katliamında hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, katilleri ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz. Ve 2 Temmuz’da CHP İl Örgütü olarak bir kez daha Sivas’ta olacağız" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 56
Bu Ay : 3500
Toplam : 3500

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom