Başkanlığa Yunus Akçin Seçildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Malatya Genç Girişimci Kurul Başkanlığı’na Yunus Akçin seçildi. Daha önce Kenan Dursun’dan boşalan başkanlığı yönetim kurulu kendi arasında yaptığı toplantı sonrasında Akçin’i başkan olarak seçti.

Başkanlığa Yunus Akçin Seçildi Malatya Haber

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu’nun iller bazında büyük önem taşıdığını belirten Akçin, bundan sonraki süreçte genç girişimci arkadaşları ile birlikte yoğun bir çalışma içine gireceklerini söyledi.

Artık bilginin hakim olduğu bir süreç yaşandığını belirten Akçin şu açıklamalarda bulundu:

”Geleneksel donanımların yeterli olmadığı, bilgi odaklı bir paradigmanın iş hayatında hakim olduğu bir dönemdeyiz. Çok hızlı gelişen ve değişen bu modern dünyada mazinin kadim şuuru içinde çağın değerleri ile donanmış gençliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu değerlere haiz Gençlikle birlikte sadece ülkemizde değil, bütün dünyada bir değişim başlamıştır. Gençler, artık piyon olmayacağını ve temsil ettiği medeniyetin vicdanlara yüklediği sorumlulukla “aktör” olacağını her an, her yerde gösteriyorlar.

Bölgemizde yaşadığımız olaylar, bizlere Montesquieu’nun “Dünyanın en güçlü silahı ateşlenmiş insan ruhudur” sözünü hatırlatıyor. TOBB İl Genç Girişimci Kurulu olarak Malatya da genç arkadaşlarımıza yol göstermeye ve onlara örnek olmaya çalışıyoruz. Bu bakış açısı ile çevremizde olup biten değişimlere karşı duyarlı olmamız gerektiğini ve ülkemizin kalkınması için gerekli iş gücü ve girişimci neslin yetişmesi için hep beraber seferber olmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum. Bu süreçte dürüstlük, hakkaniyet, samimiyet şiarımız olmalıdır. İstişare ve kalite, sürekli gelişim ve aksiyon da vazgeçilmez ilkelerimiz arasında bulunmalıdır. Ülkemizin güçlenmesi, bölgedeki devletlerin insani bir yapıya kavuşması için bütün gücümüzle çalışmalı ve bu bilinçle hareket etmeliyiz.”

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yeni Başkan Akçin’e başarılar diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 125
Bu Ay : 3569
Toplam : 3569

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom