Ateşböceği Yaz Etkinlikleri Yapıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) gezici öğrenim birimlerinden olan Banvit Ateşböceği, Malatya'da faaliyet göstererek çocuklar için eğitici yaz etkinlikleri düzenliyor.

Ateşböceği Yaz Etkinlikleri Yapıyor Malatya Haber

Türkiye’de eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gezici öğrenim birimi olan 24 Ateşböceği ile Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocuklara eğitim desteği götürüyor.

TEGV’in Banvit Ateşböceği ilk olarak 9 Kasım 2013’de Malatya Hanımınçiftliği’nde başladığı etkinliklerine, Hidayet İlkokulu'nda devam ediyor. Ateşböceği, Malatya'da eğitim çalışmaları kapsamında, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin sona ermesinin ardından çocuklar için yaz etkinlikleri düzenliyor. Hidayet İlkokulu'nda konuşlanan TIR’ın içerisinde verilen faaliyetlerle çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Etkinliklerle ilgili bilgiler veren TEGV Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Sorumlusu Şerif Teymur, sorgulayan, öz güven sahibi ve topluma faydalı olacak bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Dil, din gözetmeksizin bütün çocuklara kapılarının açık olduğunu kaydeden Teymur, çocukların hem eğlenceli vakit geçirdiklerini hem de faydalı bilgiler öğrendiklerini ifade etti.

Teymur, eğitim-öğretim döneminde milli eğitimi tamamlayıcı faaliyetlerde bulunduklarını anımsatarak, "Yazın çocukların yorgunluklarını atlatacakları etkinliklerimiz var. Bu etkinlikler çocuklarımızı hem eğlendiriyor hem de öğretiyor. Çocuklar, kendilerine en uygun mesleğin ne olduğuna karar verebiliyorlar. Hiç tanımadıkları ya da bilmedikleri meslekler hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Bunun yanında satranç, bilgisayar, yap-boz ve kelime oyunlarımız var" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 955
Bu Ay : 1578
Toplam : 1578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom