"İçimizden Birini Aday Açıklayacağız"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Muhalefetin belirlediği tepeden bir aday değil, içimizden bir cumhurbaşkanı aday açıklayacağız” dedi.

Malatya Siyaset

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı ve muhalefetin adayıyla ilgili görüşlerini dile getiren Milletvekili Mustafa Şahin,”Ana ve yavru muhalefet çatı aday çıkardılar. Karşılarında ise inşallah Recep Tayyip Erdoğan Başbakanımız, genel başkanımız Cumhurbaşkanı olarak açıklanmasını bekliyoruz” diyerek, muhalefetin adayı Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ilei ilgili de özetle şunları söyledi: “Tepeden değil, halkın içerisinden tabandan gelen bir özelliği sahip Başbakanımız olacak inşallah. Temennimiz, adayımızın birinci turda kazanmasıdır. Altı ay önce, CHP ve MHP’nin aklından geçmeyen, belki bir arada dahi olma lüksleri olmayan bir kişi ortak aday gösterdiler. Bu iki parti dışında 3’ncü ayak olduğunu biliyoruz. Bu da Pensilvanya ayağıdır. Ki bunların akıl hocaları son günlerde bu paralel yapı olmaya başladı. Paralel yapının ülkemize verdiği sıkıntıların son versiyonu olsa gerek.Birçok şeyi belki hoş görü ile karşılarız ancak ihaneti hiçbir zaman hoşgörülü karşılayamayız"dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse AK Parti de ANAP gibi dağılır” iddialarıyla ilgili olarak da Şahin özetle şunları söyledi:

“ANAP’ın içinde bulunduğu şartlar ile AK Partiyi doğuran şartlar çok farklıdır. O zaman, merhum Turgut Özal’a endeksli bir parti idi ANAP. Ancak, AK Parti’ye gönül vermiş olanlar, kurumsal kimliğe oturmuş partimiz ile kenetlenmişler. Genel başkanlığa gelince. Partimizde donanımlı insanlar var. Bu bakanlardan veya milletvekillerinden birisi başbakan olur.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom