Ağbaba'dan, Kayısı Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sadece kayısı değil, bu yıl zarar görün tüm ürünlerden dolayı çiftçilerin borçlarının affedilmesi gerektiğini söyledi.

Ağbaba'dan, Kayısı Açıklaması Malatya Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Son yılların en büyük affı geliyor. Bu affa karşı olmadığımızı belirtmek isterim. Hatta bu konuyla ilgili belediyelerin alacağı ile ilgili bir affı da teklif ettik ve o teklifte kabul edildi. Cumhuriyet tarihinin en büyük affının çıkartıldığı iddia ediliyor, Malatya’da Cumhuriyet tarihinin en büyük don olayını ve yokluğu yaşıyoruz, en büyük doğal afetini yaşadık. Bu anlamda hükumete ve AKP milletvekillerine de teklifimiz çiftçi borçlarının, tarımsal sulamadan dolayı elektrik borçlarına da af getirilmesini bekliyoruz” dedi.

Ağbaba, “Hükumete çağrım, AK P milletvekillerine çağrım bize vermiş olduğumuz teklife yani, hem tarımsal elektrik borçlarının, hem çiftçinin borçlarının affedilmesiyle ilgili kanun teklifimize destek vermelerini bekliyoruz. Sadece kayısı değil, bütün ürünlerde borçların affedilmesini istiyoruz. Devlet su dönem çiftçiye sahip çıkmayacaksa ne zaman çıkacak? Biz fazla bir şey istemiyoruz, çiftçi borçlarının ertelenmesini istiyoruz. Biz teklifimizi verdik, önümüzdeki hafta tekrar Meclis’te gündem getireceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 515
Bu Ay : 2083
Toplam : 2083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom