Acar, Gençleri Yüzmeye Davet Ediyor

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü İsmail Kemal Acar, yüzmenin vücuttaki bütün kasları çalıştırdığını söyledi.

Acar, Gençleri Yüzmeye Davet Ediyor Malatya Spor

5-18 yaş arası bütün çocukları yüzme sporunu yapmaya davet eden Acar, "Yüzme, vücuttaki bütün kasları çalıştırıyor. Çocuğun beyninin gelişmesine, yüzme sporunun çok büyük katkıları var. Çocuk suyun içerisinde nefes alıp verecek, ayaklarını ve kollarını oynatacak. Bunun için beyni tamamen çalıştırması gerekiyor. Öte yandan çocuğun fiziksel olarak gelişimine de büyük katkı sağlıyor" dedi.

"YAZ SPOR OKULLARI KAPSAMINDA ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI"

Acar, yüzme branşında çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, "Yaz Spor Okulları kapsamında yüzme eğitimlerine başladık. Yoğunluğumuz biraz daha fazlalaştı. Vatandaşlarımızın yüzmeye karşı büyük bir ilgisi var. Bu taleplere cevap vermeye çalışıyoruz. Yaz dönemi içerisinde çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Yüzme, 7'den 70'e herkesin yapması gereken bir branş. Yüzme branşına 5 yaşındaki çocuklarımızla başlayabiliyoruz. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından açılan Yaz Spor Okulları kapsamında açık havuzumuzda 5-18 yaş arasındaki bütün çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Kapalı havuzumuzda, kış döneminde yetişkinlere ve çocuklarımıza eğitim vermeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Malatya'nın yüzme sporunda gelişimini sürdürdüğünü dile getiren Acar, "Çalışmalarımızın semeresini, Türkiye şampiyonasına giden çocuklarımızın aldıkları derecelerle elde ediyoruz. 5 bin metre Türkiye Şampiyonu bu yıl ilimizden çıktı. Modern Pentatlonda milli takıma en çok sporcu veren şehir olduk. Sutopu branşında milli takıma giden sporcularımız var. İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı'nın bizlere vermiş olduğu desteklerin karşılığını en iyi şekilde veriyoruz. Bu desteklerle, Malatya'mız bir atak yapmış durumda" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 6803
Toplam : 6803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom