"Su Sıkıntısı Büyük"

Malatya Battalgazi Sulama Birliği’nden sulama suyu sıkıntısı ile ilgili açıklama yapıldı.

Malatya Haber

Bölgede, özellikle Malatya’da bu yıl yağışların az olması ve mevsim normalleri dışında yaşanan kısmi kuraklık sebebi ile sulama sıkıntısı yaşanabileceğini belirten Battalgazi Sulama Birliği Başkanı Cebrail Kabadayı, ‘’Geçen yıllara oranla bu yıl Malatya zayıf yağış aldığı için barajlarımızdaki doluluk oranı çok düşmüştür. Halkımızı, özellikle çiftçi ve köylümüzü sulama suyunu tasarruflu ve idareli kullanmaları konusunda haklı olarak uyarmak istiyorum. Sulama suyunda yaşanabilecek sıkıntıları aza indirmek için halkımızın bu konuda bilinçli ve sağduyulu olmaları gerekir. Yaşanabilecek sıkıntılar için, uzun zamandır sulama kanallarının onarımını yapıp su kaçaklarını önlemek ve farklı kaynaklardan sulama suyu takviyesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda hem Birlik Yönetimi hem de ekiplerimiz gereken gayreti ve ciddiyeti göstermektedirler” ifadelerini kullandı.

“Ayrıca, Malatya Milletvekillerimize, DSİ Malatya Şube Müdürlüğüne ve Belediye Başkanlarımıza seslenmek istiyorum. Çiftçimiz ve Köylümüz ciddi manada sulama sıkıntısı yaşıyor, Sulama Birliği olarak bazı konular bizi aşıyor. Bu konuda halkımız için, bizlere sulama suyu sıkıntısı konusunda ciddi olarak desteklerinizi bekliyoruz, bu sıkıntı hepimizin ortak sıkıntısıdır ve bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır’’ diyen Kabadayı, “Sulama sıkıntısı ciddi bir sorundur fakat Battalgazi Sulama Birliği olarak biz, halkımız ve üst düzey siyasilerimizle birlikte üzerimize düşen gayreti, hassasiyeti göstererek bu sıkıntıyı el birliği ile en aza indirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Kabadayı, özellikle sulama kanallarına yakın ikamet eden ailelere uyarıda bulunarak, ‘’Bir anlık hata ve ihmal, bizlere ömrümüz boyunca unutamayacağımız acılar yaşatmasın! Lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım ve onları bu konuda bilinçlendirelim’’ önerisinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 836
Bu Ay : 4634
Toplam : 4634

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom