CHP Büyük Uzlaşıyı Anlamaya Çalışıyor

Veli Ağbaba, başka aday çıkarmayı, CHP’ye meydan okumayı, genel başkanımıza meydan okumayı doğru bulmuyorum.

CHP Büyük Uzlaşıyı Anlamaya Çalışıyor Malatya Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, cumhurbaşkan adaylığı konusunda “CHP’de ikinci aday çıkmaz” dedi.

Gazetecilere açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili süreci değerlendirerek, “Adayımızın Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz. CHP büyük uzlaşma sonucunda, hem AKP’nin, hem de her fırsatta CHP’ye laf söylemeyi, hatta küfretmeyi alışkanlık haline getirmiş olan bazı kesimlerin ezberini bozdu. Bizim adayımız bu anlamda çok önemli. Çünkü büyük uzlaşı ile ilk kez son dönemde Türkiye’nin uzlaştığı bir adayın olması bile hayırlı bir iştir. Çünkü ilk kez CHP’si, MHP’si, DSP’si, BBP’si, DP’sine kadar birçok farklı siyasi görüşten insanların bir adaya üzerinden uzlaşması bile Türkiye’nin geleceğine hayırlı bin iş olmuştur. Adaylığı bile Türkiye’de uzlaşmayı sağlamıştır. Türkiye gerginlikten uzak bir döneme tekrar geçiş yapacak” dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun her ziyaret ettiği siyasi partide değişik mesajlar vermesi ile ilgili olarak ise Ağbaba, “Bunlar bir birine ters olan bir şeyler değil. Ekmeleddin Beyin konuştukları, yazdıkları her şey ortada. Laik, demokratik cumhuriyeti savunduğunu söylüyor, parlamenter rejimi savunduğunu söylüyor. İnsanlar arasındaki mezhep çatışmasının son bulması gerektiğini söylüyor. Mezhepçiliğe karşı olduğunu söylüyor. Bu tabi farklı değil, her yerde aslında aynı şeyi söylüyor” ifadelerini kaydetti.

Ekmeleddin İhsanoğlu’na karşı CHP içindeki muhalifler için ise Ağbaba şunları söyledi: “CHP’de ikinci aday çıkmaz. Ben tabii milletvekili arkadaşlarımın farklı düşüncede olmasını ve imza vermemesini saygı ile karşılıyorum. Sonuçta bir partinin milletvekilleriyiz. Kendi bağımsız seçilmiş milletvekilleri değiliz. Bizler CHP’nin kimliği ile seçilmiş milletvekilleriyiz. Bu nedenle kurumsal yapımızın başındaki Kemal Kılıçdaroğlu’nun almış olduğu kararlara da saygılı olmamız gerekiyor. Ben imza verilmemesini ve adayımızın bazı yönlerinin eleştirilmesine saygı duyuyorum. Ama başka aday çıkarmayı, CHP’ye meydan okumayı, genel başkanımıza meydan okumayı doğru bulmuyorum. Bu arkadaşlar eğer kendilerine güveniyorlarsa keşke bağımsız seçilmiş olsalardı. Bu anlayışı da doğru bulmuyorum, partimizin kültürüne d, partimizin disiplinine de uymaz bu arkadaşların yaptıkları. Bunu da buradan belirtmek istiyorum. Her şeye karşı çıkmakla siyaset yapılmaz. Bazen pozitif yönlere de bakılması gerektiğini düşünüyorum”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 821
Bu Ay : 4619
Toplam : 4619

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom