Aspuzu'da Ramazan Geceleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen Aspuzu’da Ramazan Geceleri ve 25. Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Aspuzu'da Ramazan Geceleri Malatya İlçe

Belediye binası yanındaki çadırda açılan fuara, Ak Parti Malatya Milletvekillerinden Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, ESKKK Başkanı Ali Evren, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

RAMAZAN’IN RUHUNA UYGUN PROGRAMLAR HAZIRLADIK

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan açılışta Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra açılış konuşmaları yapıldı. İlk olarak konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Ramazan Ayı’nın ruhuna uygun programlar hazırladıklarını ifade ederek, “Aspuzu’da Ramazan Geceleri, 25. Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı ile PTT binasının önündeki şerbet çeşmesinden her akşam teravih namazı sonrasında 2 ton şerbet ikramımız Ramazan Ayı süresince devam edecek. Hemşehrilerimizi bu etkinliklerimize bir kez daha davet ederek, Ramazan Ayı’nın tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN ÇAKIR: MALATYA GECE YAŞAYAN BİR İL

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı’nda çeşitli etkinlikler düzenledikleri ifade ederek, “İftar Çadırı, Aspuzu’da Ramazan Geceleri, Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı, ramazan eğlenceleri etkinliklerini her yıl daha da geliştirerek organize ediyoruz. Malatyamız gece yaşayan bir şehir. Biz de Malatyalı hemşerilerimizin bu arzusuna uyarak programlar düzenliyoruz. Ramazan gecelerinde sahura kadar cadde ve sokakları dolduran hemşerilerimize nezih bir hizmet sunuyoruz” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ ÇALIK: BU MÜBAREK AYDA İNŞALLAH AKAN KAN DURUR

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ta, Tüm Malatyalıların ve İslam Aleminin Ramazan Ayı’nı kutladıklarını ifade ederek, “Ramazan Ayı, dargınlık ve küskünlüklerin ortadan kalkmasına ve İslam coğrafyasındaki akan kanın durmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN: MÜSLÜMANLARA AKIL ALMAZ ZULÜMLER YAPILIYOR  

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise dünya coğrafyasında Müslümanlar arasında kavgaların sürdüğünü ve bu kavgaların kardeşkanı dökmekten başka bir işe yaramadığını kaydederek, “Bugün dünya coğrafyasında Müslümanlar akıl almaz zulümler görmektedir. Çin tarafından Doğu Türkistan Kaşgar, Uygur, Sincan bölgesinde Müslüman Türklerin oruç tutması dahi yasaklanmıştır. Myanmar'da Müslümanlar Budist zulmü altında inlemektedir. Ramazanın bu vesile ile İslam dünyasında birliğe vesile olup, akan gözyaşlarının ve Müslüman kanının durmasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum” dedi.

 Konuşmalarının ardından İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı duanın ardından 25. Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Aspuzu’da Ramazan Geceleri etkinlikleri çerçevesinde ilahi sanatçısı Celaleddin Ada bir konser verdi. Konser sonrasında sanatçı Celaleddin Ada’ya, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı İhsan Gençay ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, kayısı ve plaket takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 697
Bu Ay : 4254
Toplam : 4254

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom