Toplum Sağlığı Hekimlerine Eğitim

Malatya’da Toplum Sağlığı Merkezleri hekimlerine eğitim verildi.

Toplum Sağlığı Hekimlerine Eğitim Malatya Haber

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Toplum Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanı Dr.Kanuni Keklik başkanlığında “Toplum Sağlığı Merkezi Hekimleri Eğitimi” 5 gün sürdü. Türkiye genelinde dönem dönem gerçekleştirilen eğitimlerin 55’ncisi Malatya’da 23-27 Haziran tarihleri arasında 7 ilden 64 hekimin katılımıyla yapıldı.

Eğitim süresince TSM’lerin faaliyet alanları, mevzuatlar, çevre sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, iş sağlığı ve güvenliği, iletişim, kronik hastalıkların takibi, aile hekimliği konuları ve denetiminde dikkat edilecek hususlar ele alındı. Sağlıkta planlama ve yönetim, okul sağlığı, idari ve mali işler ve hekimlerin Toplum Sağlığı Merkezleri’ne (TSM) uyumu, mesleki ve kişisel gelişimi konuları Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Muhsin Akbaba, Prof. Dr. Melikşah Ertem Doç. Dr. Hasan Ekerbiçer, Doç. Dr. Ufuk Berberoğlu, Halk Sağlığı Kurumu Hukuk Müşaviri Av. Halil Şen ve İnönü Üniversitesinden Doç. Dr. Ali Özer tarafından eğitimler verildi.

Eğitim organizasyonuna, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, bakanlık görevlileri, sağlık yöneticileri ve eğitimciler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 732
Bu Ay : 4176
Toplam : 4176

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom