Zabıta, Ramazan Denetimi Yaptı

Gıdaların sağlıklı şekilde tüketiciye ulaşması için ekmek fırınları, lokantalar, pasta ve tatlı üretim imalathaneleri sıkı takibe alındı.

Zabıta, Ramazan Denetimi Yaptı Malatya Haber

Ramazan ayı nedeniyle, Malatya merkez ilçe Battalgazi Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri, öncelikli gıda mamulleri alanında faaliyet gösteren iş yerlerini sıkı takibe aldı.Yapılan denetimlerin Ramazan ayı boyunca aralıksız süreceğini dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,"Vatandaşların huzurlu, sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun alışveriş yapmaları amacıyla zabıta ekiplerimiz denetimlerini aralıksız Ramazan ayı boyunca devam ettirecektir.Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelere de uyarılarda bulunulduğunu" açıkladı.

Zabıta ekiplerinin Ramazan ayı boyunca denetimlerin devam edeceğini vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan,"Denetimlerimizi esnafımızı sor durumda bırakmak için değil,evine yiyecek götüren vatandaşların hijyenik koşullarda üretilmiş gıdaları rahatlıkla tüketebilmeleri için yapıyoruz. İnsan sağlığı bizim için her şeyden önde gelmektedir"şeklinde konuştu.

Zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde halk sağlığı açısından büyük önem arz eden iş yerlerinin genel temizlik,sağlık kurallarına uygunluk,üretim alanları kontrolü,personelin kişisel bakım ve iş elbiselerinin uygunluğunu denetliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 380
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom