Ali Kaya'dan Hayırlı Oldun Ziyareti

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ve Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya, Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne yeniden başkan olarak seçilen İhsan Akın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ali Kaya'dan Hayırlı Oldun Ziyareti Malatya Haber

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, ziyarette yaptığı konuşmada, “Yeni yönetim ve denetleme kurulu hayırlı olsun amacıyla şu anda koyun keçi birliğindeyiz ben onlara özellikle hayırlı olmasını diliyorum. Geçmiş dönemlerde yönetim kurulu başkanımız İhsan Bey’le biz ortaklaşa güzel işler yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde de sürdürmeye devam edeceğiz.

Burada başkanımız her zaman bizimle yan yana desteğini her zaman gördük onu özellikle belirtmek istiyorum. Mesela en önemlisi de sürü yöneticisi eğitimi (çobanlık) Türkiye’de belki koyun sayısı veya keçi sayısı olarak fazla bir yüküm tutmamakla beraber ilimizde kurs açısından değerlendirdiğimizde yetiştirici kursa katılacak liste üretici sayısı düzeyinde bulunduğunda Türkiye’de il üçe girmekteyiz.

Onu da özellikle belirtmek istiyorum. Daha kaliteli ırk üstün ırk elde etmek amacıyla koç besilik erkek, erkek materyal da destekleniyor. Şuanda bakanlar kurulu kararı yayınlandı inşallah önümüzdeki dönemde koç materyalleri belli bir hayvan sayısı gözetilerek yüzde seksenini koçun bakanlığımız destekleyecek. Geri kalan yüzde yirmisini de kendisi yetiştirici verecek önümüzdeki daha güzel günler olacağına Bakanlığımız açısından da gerekse koyun keçi birliği açısından da düşünüyorum ben tekrar yeni yönetim kuruluna aynı zamanda denetleme kuruluna yeni görevlerinin seçilmesi nedeniyle tekrar hayırlı olsun diyorum” dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise, “Tarım ve hayvancılık anlamında gerçekten Malatya’mızdaki bütün projelerimizde inşallah kendileri de bizlere destek olacak, Malatya il hudutları içerisinde ki sıkıntıları yaylalarımızdaki meralarımızdaki yaylaklarımızdaki ovalarımızdaki sıkıntıları el birliğiyle gönül birliğiyle hep birlikte bizlere yardımcı oluyor kendileri de sağ olsun ekibi de sağ olsun teşekkür ediyoruz. Yetiştiricilerimizin birebir sıkıntılarının çözülmesi noktasında bizlere yardımcı olduğu için. Birliğimize hoş geldiniz diyorum. Şeref verdiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

Bu arada, Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya da, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi yetiştiricileri birliğini ziyaret ederek yaptığı konuşmada, Bugün burada koyun keçi birliği Başkanımız İhsan Bey’e hayırlı olsun ziyaretine geldik. Memlekete, ketimize ve Darende’mize birçok hizmetlerde bulundu. Biz kendisine bu hizmetlerinden dolayı önce Darende adına teşekkür ediyoruz, sonra memleketimiz adına teşekkür ediyoruz. Bu başarılarının ve hizmetlerinin devam edeceğine de inanıyoruz. Bu başarı ve iyi niyetlerimizi kendilerine tekrar sunmak için kendisine hayırlı olsun dileklerimizi de sunuyoruz. Darende ziraat odası yönetim kurulu adına buradan biz kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Darende Ziraat Odası başkanımız ve yönetimdeki arkadaşlara bizleri ziyaretlerinden dolayı yetiştiricilerim ve şahsım adına yönetim denetim kurulu adına teşekkür ediyoruz. Tabi ki Darende gerçekten önemli bir ilçemiz. Hayvancılık da üçüncü sırada olan Malatya’da ilçemiz bu anlamda küçükbaş hayvancılıkla alakalı iştigal eden insanların birçok sıkıntıları var. Yani başka ilçelerde olduğu gibi Darende’mizde de Başkanımızın Darende ziraat odası olarak çok güzel hizmetleri var. Yaşanan sıkıntıları, eksiklikleri hep birlikte bunları elimizi taşın altına koyarak gidereceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 7000
Toplam : 7000

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom