Küpeleme 30 Haziranda Son

Büyükbaş hayvanların küpeleme tarihi 30 Haziranda son bulması nedeniyle küpelemede yoğunluk yaşandığı belirtildi. Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi ekipleri gün boyu küpeleme yaptıklarını söylediler.

Küpeleme 30 Haziranda Son Malatya Haber

Bilindiği gibi 25 Aralık 2013 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile yetiştiricilere bir defaya mahsus olmak üzere 30 Haziran 2014 tarihine kadar her yaşta hayvanlarını küpeletme hakkı verilmişti. 30 Haziran'a sayılı günler kalması sebebiyle büyükbaş hayvan yetiştiricileri küpesiz hayvanlarını küpeletmek için Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürlüğüne yoğun talepte bulunuyorlar.

Ayrıca 30 Haziran 2014 tarihinden sonra 90 günlükten büyük olan hayvanlara küpeleme yapılmayacağını vatandaşların küpesi olmayan büyükbaş hayvanlarını 30 Hazirandan önce mutlaka küpeletmeleri gerektiğini belirttiler.

Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, “Daha önce küpeleme tarihi 20 gün iken bu tarih 90 güne çıkartılmıştır. Büyükbaş hayvan sahipleri yeni doğan danalarını 90 gün dolmadan küpeletmeleri gerekiyor. 90 günden büyük olan danalara küpeleme yapılmıyor.Bu nedenle hayvan yetiştiricileri yeni doğan danalarını 90 gün dolmadan küpeletmeliler” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 137
Bu Ay : 7774
Toplam : 7774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom