Uyuşturucu Semineri Verildi

Malatya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanlığı Eğitim Masası Başkanı Eğitimci-Ahmet Albayrak, “Gençlerimizi sigara, alkol ve uyuşturucu batağına sürükleme amacı güden küresel bir savaşla karşı karşıyayız” dedi.

Uyuşturucu Semineri Verildi Malatya Haber

"26 Haziran "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" nedeni ile mesaj yayınlayan Albayrak, “İslâm coğrafyasını yozlaştırmak için bilinçli bir savaş açılmıştır. Gençlerimizi sigara, alkol ve uyuşturucu batağına sürükleme amacı güden küresel bir savaşla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin ahlak konusunda büyük bir yozlaşmaya sürüklendiğini ifade eden Ahmet Albayrak, uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıkların arttığına dikkat çekti. "Eğer bir ülkede 100 lise öğrencisinden 45'i sigara, 39'u alkol ve yüzde 20'ye yakını uyuşturucu kullanıyorsa bu ülkede biz, hangi ahlaktan, hangi gelecekten hangi nesilden bahsedebiliriz?" diye soran Albayrak, ülkeyi yönetenlerin eğilmesi gereken asıl konunun bu olduğunu ifade etti.

Türkiye’de uyuşturucu kullanım yaşının 11’e düşmesi ciddi bir sorun olduğunu dile getiren Albayrak, milli ve manevi değerlerinden uzaklaşan bir toplumun yıkılmaya mahkum olduğunu söyledi.

Amaçlarının milli manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek olduğunu bu noktada ciddi çalışmaları olduğunu söyleyen Albayrak, “Gençler arasında yarışmalarla sanat, kültür ve edebiyat gibi alanlarda milli gelişimimize katkı sunacak yeni bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yaptığımız tüm bu faaliyetlerde de açıkça görüleceği üzere biz Müslüman Türk Gençliğine inanıyor, özümüze yani kendimize dönmemiz durumunda mevcut tüm problemlerimize çare bulacağımıza inanıyoruz ve buna ilaveten 26 Haziran "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" nedeni ile Malatya Alperen Ocakları Eğitim Masasının düzenlediği, (KOM) Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünün katkılarıyla 29 Haziran 2014 Pazar günü saat 14:00'da Malatya Alperen Ocaklarında seminer verilecektir tüm halkımız davetlidir dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 302
Bu Ay : 5496
Toplam : 5496

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom