Başkanlara Aday İknası Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak Genel Başkanımızın iradesini sahipleniyor ve kararını destekliyoruz.

Başkanlara Aday İknası Yapıldı Malatya Siyaset

 Enver Kiraz ; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak, demokrasi için büyük uzlaşı olmuştur” dedi.

Ankara’da düzenlenen il başkanları toplantısını değerlendiren ve yapılan sonuç bildirgesine katıldıklarını belirten CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Benim de katıldığım il başkanları toplantısında son derece olumlu karar alınmıştır” diyerek, toplantının sonuç bildirgesini şöyle açıkladı:

“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, ilk defa Cumhurbaşkanını halk oylamasıyla seçmeye hazırlanıyoruz. Cumhurbaşkanlığı gibi ülkenin, en yüksek makamını temsil edecek kişinin belirleneceği seçim, demokrasi tarihimiz için de bir dönüm noktasıdır.

İktidarın, Türkiye’yi içerde kutuplaştırdığı, dışarıda da savaşa zorladığı böylesine sancılı bir dönemde Cumhuriyet Halk Partisi olarak tarihi bir sorumluluğu omuzlarımızda taşımaktayız.

Ülkemizde kültürel ve siyasi kimlikler birbirine düşman gruplar yaratmak isteyen iktidar karşısında. Toplumun tamamına hitap edecek bir Cumhurbaşkanı seçmemiz gerektiği somut bir gerçekliktir. Bu şartlarda hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin bölgemizdeki Demokrasi ve Barışa dayalı rolünü arttıracak, ülkemizde de toplumsal kutuplaşmanın önünü kesecek bir etkisi olmak zorundadır.

Bu anlayışla toplumun tüm kesimleriyle yaptığı uzun görüşmelerden sonra Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu herkesi kucaklayacak, içte ve dışta barışı, demokrasiyi, kardeşliği egemen kılacak, uluslararası deneyime sahip, saygın bilim adamı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak kamuoyuna sunmuştur.
Biz Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak Genel Başkanımızın iradesini sahipleniyor ve kararını destekliyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom