Sutopu Branşını Yaymak İstiyor

Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat Akgün, sutopu branşını bütün bölgelere yaymak istediklerini kaydederek, "Hedeflerimiz çok büyük. Tabi hedeflerimiz çok büyük olunca daha iyi sonuçlar almamız gerekiyor" dedi.

Sutopu Branşını Yaymak İstiyor Malatya Spor

Kayısı Sutopu Ligi'nin finalini izlemek ve sutopu branşıyla ilgili yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla Malatya'ya gelen Akgün, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Akgün, 40 yıla yakın bir geçmişi olan sutopu sporunu bölgelere yaymak istediklerini belirterek, "Sutopu'nun 40 yıla yakın bir geçmişi var. Anadolu'da bütün illerimizde bu branş yaygınlaştırılamamıştı. Adana ve Gaziantep'te sutopu yaygın bir branş. Özellikle Adana, sutopunun kurulmuş olduğu bir bölgemiz. Biz sutopu branşını illerimize yaymak için çaba gösteriyoruz. Bu kapsamda Malatya da pilot illerimiz arasında yer alıyor. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sutopu Malatya İl Temsilcimiz Vahap Karaaslan, sutopuna büyük önem veriyorlar. Biz de federasyon olarak elimizden gelen bütün katkıyı sağlıyoruz. Hatta bunu bölgelere yayarak, bölgeler arası bir rekabet oluşturmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"HEDEFLERİMİZ ÇOK BÜYÜK"

İyi neticeler ve performanslar elde etmek için çok çalışmaları gerektiğine dikkat çeken Akgün, "Tabi hedeflerimiz çok büyük olunca daha iyi sonuçlar almamız gerekiyor. Çünkü sutopu, dünyanın en zor sporu ve dünya ülkeleriyle mücadele etmek için bu branşı daha ileriye götürmek lazım. Şu anda aldığımız neticeler ve performanslar iyi ama çok daha iyi olması lazım. Bunun için de çok çalışmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Akgün, Malatya'nın sutopu sporunda iyi bir potansiyele sahip olduğunu dile getirerek, "Benim için Malatya'nın önemi çok büyük. Malatya'da iyi bir alt yapı var. Tam ortada bulunan bu şehrimizi ön plana çıkarabiliriz. Bu noktada çalışmalar var. Sutopunda kurulmuş olan kulüplerimiz var. Zaman zaman Malatya'daki müsabakaları izliyorum. Çok iyi maçlar oynuyorlar ama eksiklerini de geliştirmeleri gerekiyor.

Ama Malatya iyi bir yolda. Biz de federasyon olarak gerekli desteği verip, daha iyi durumlara getireceğiz. Malatya'da önümüzdeki yıllar için gerek hakem gerekse de antrenör kursu açacağız. Gerekli eğitimleri vererek, burada sutopu sporunu daha da yaygınlaştıracağız. Bu noktada Malatya İnönü Üniversitesi'nden de destek bekliyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 85
Bu Ay : 6882
Toplam : 6882

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom