Yorgunluk Stresinden Kurtuldular

Malatya’da bir okulda düzenlenen drama etkinliği ile öğretmenler, 2013-2014 eğitim öğretim yılının yorgunluk stresini attı.

Yorgunluk Stresinden Kurtuldular Malatya Haber

Bir düşünceyi beden diliyle, hareket ederek anlatıma sanatı olarak bilinen drama programı uygulayan Malatya Özel İbrahim Yücel Okulu, bir yandan öğretmenlere 2013-2014 eğitim öğretim yılının yorgunluk stresini attırırken, diğer yandan da önümüzdeki eğitim ve öğretim yılının çalışmasını başlattı.

Malatya Özel İbrahim Yücel Okulu Kurucu Müdürü Rıfat Yücel, ana okulu, ilk okul ve orta okul olarak eğitim verdikleri kolejlerinde öğrencilerin başarılı olmaları için çaba gösterdiklerini belirterek, “Eğitim öğretimde çağdaş ve en önemli yöntemlerden biri olan 'drama' öğretmenlerimize tüm metot ve teknikleriyle kazandırabilmek için bir program düzenledi. Ankara Çağdaş Drama Derneği eğitim lideri Feride Kukul tarafından verilen 8 gün sürecek olan eğitim de öğretmenlerimiz hem eğlendiler hem de drama öğretiminin bütün inceliklerini öğrencilerimize ders aracı olarak kullanma adına bildiklerini pekiştirme fırsatı buldular” dedi.

Ankara Çağdaş Drama Derneği Eğitim Lideri Feride Kukul ise, “Drama liderliği programı çerçevesinde 8 günlük çalışmamız olacak. Öğretmenlerimizle birlikte, drama programı ile etkinlikler düzenliyoruz. Uygulamalarla, tanışma, iletişim, uyum, güven, canlandırma ve rol oynama gibi teknik konularda eğitim veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom