Yaz Spor Okullarına Kayıt Devam Ediyor

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, 34 branşta yaz spor okullarını açacaklarını kaydetti.

Yaz Spor Okullarına Kayıt Devam Ediyor Malatya Spor

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün bünyesinde açılacak olan yaz spor okulları, 34 branşta faaliyet yapacak.
Çocuk ve gençlerin spor yapmalarına imkan sağlayan yaz spor okulları hakkında bilgiler veren Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, "34 branşta yaz spor okulu açıyoruz. Bunun hepsini ücretsiz yaptık. Yalnızca havuzda ücret var. Onunda havuzun hijyeni için ve bakımı için alıyoruz. Burada kullandığımız kimyasallar ve enerji sarfiyatımız için çok makul bir ücret talep ettik. Diğer yaz spor okullarımızda hiçbir ücret almıyoruz" dedi.

"KURAN KURSUNA GİDEN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖZEL SAATLERİMİZ VAR"

Fındıklı, kuran kursuna giden çocukların spor yapabilmeleri için özel saatler belirlediklerini kaydederek, "Bazı ailelerimiz çocuklarını kuran kurslarına gönderiyor. Çocuklarımıza şunu da söylüyoruz; kuran kursu saatlerini bize bildirin başka bir saatte de size spor yaptıralım. Tatilde yalnızca kuran kursları ile yetinmeyelim. Ayrıca bedensel ve sportif eğitimini içerisine çocuklarımızı almak istiyoruz. Diyanet projesiyle birlikte biz onları özel bir grup yapıp çalıştırıyoruz. Hem kuran kurslarından hem de spordan geri kalmıyorlar" ifadelerini kullandı. "ENGELLİ

ÇOCUKLARIMIZI UNUTMADIK"

Engelli çocuklarında spor yapabilmeleri için gerekli altyapıyı oluşturduklarına dikkat çeken Fındıklı, "12 branşımızda engelliler için yaz spor okullarımızda açıldı. Sadece engelliler ile ilgili özel eğitilmiş antrenörlerimiz var. Engelli çocukları olanlar mutlaka bize çocuklarını getirsinler. Bir kişi de olsa iki kişide olsa eğitimimizi vereceğiz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 14
Bu Ay : 5208
Toplam : 5208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom