Akçadağ'da Tarım Çalıştayı Düzenlendi.

Malatya’nın Akçadağ İlçesi’nde, tarım çalıştayı düzenlendi.

Akçadağ'da Tarım Çalıştayı Düzenlendi. Malatya Haber

Akçadağ Nitelikli Kalkınma ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin (ANKA) Tarım Komisyonu Sultansuyu Tarım İşletmesi'nin 2015 yılı çalışma programına katkı yapmak amaçlı bir çalıştay düzenledi.
Akçadağ’daki tarım ve hayvancılık uygulamaları ve Sultansuyu Tarım işletmesinin çalışmalarına dair fikir alış verişinde bulunulan çalıştayda Sultansuyu Tarım İşletmesi'nin bölge açısından önemi ve bölgeye katkıları da konuşuldu. Çalıştayda İşletme Müdürü Murat Durmaz ve diğer birim sorumluları tarafından yapılan bilgilendirme sunumlarından sonra işletmenin önümüzdeki dönemde nasıl bir vizyon ve nasıl bir çalışma programıyla yoluna devam etmesi gerektiği müzakere edildi.

Son dönemlerde hızlı bir gelişme sürecinde olan işletmeye yeni kurulacak olan “Atlı Sporlar ve Hipoterapi Merkezi”nin de değerlendirildiği toplantı katılımcılar tarafından dile getirilen dilek ve temennilerle son buldu. İşletme yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu ve benzeri buluşmaların katılımcılık ve yönetişim yaklaşımı açısından önemli olduğu ve bu çalıştayda ortaya çıkan görüş ve düşüncelerin Sultansuyu Tarım İşletmesi'nin bundan sonraki yapılanması ve çalışmalarında dikkate alınacağı bildirildi.

Akçadağ Sultansuyu Tarım İşletmesinde gerçekleştirilen çalıştaya, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz, Ziraat Bankası İlçe Müdürü Uğur Demir, ANKA Başkanı Ömer İpek ve Yönetim Kurulu Üyesi Edip Şahin, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Mecit Çoban, Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık ve Başkan Yardımcısı Aydın Pektaş, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, Ören ve Büyükçimiş Mahalle Muhtarları Birol Çirkin ve Mehmet Akgün, Ziraat Mühendisi Emin Uzun ile tarım işletmesi sahipleri Mehmet Öner, Sinan Akıncı ve Murtaza Bor katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom