Tecde Mezarlığında Düzenleme Yapıldı

Malatya merkez Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahallesinde bulunan mezarlıkta Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü elemanları tarafından düzenleme yapıldı.

Tecde Mezarlığında Düzenleme Yapıldı Malatya Haber

Yeşilyurt Caddesi yol genişletme çalışmaları esnasında nakledilen mezarların yerleri boş ve düzensiz bir şekildeydi. Kırılan mezar taşları ve mezarlardan çıkan sal taşları gelişigüzel etrafa saçıldığından çirkin görüntü oluşturuyordu. Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü elamanları gün boyu çalışarak boş olan mezar yerleri kapatılarak yerleri düzlendi.

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, Malatya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğünün yapmış oldukları çalışmadan memnun olduklarını ancak mezarlıkta bir çeşmenin bulunmamasının büyük sıkıntı olduğunu söyledi.
Ali Yiğit Tecde yukarı mezarlıkta çeşme sıkıntısını dile getirerek şunları söyledi:

“Tecde Yeşilyurt yol genişletme çalışmaları esnasında yukarı mezarlıkta bulunan çeşmelere giden su borusu tahrip olduğundan mezarlıkta bulunan çeşmelerin suları kesildi. Yukarı mezarlıkta bulunan çeşmelere su çekilmesi için MASKİ Müdürlüğüne talepte bulunduk.Talebimiz olumlu karşılandı kısa zamanda bu alana su çekildiği taktirde mezarlık ziyaretinde bulunanlar mezarları başlarında bulunan gül ve çamlara su verme imkanı bulacaklardır. Mezarlıkta su bulunmaması sebebi ile yeni dikilen küçük çamlar kurumak üzereler. MASKİ Müdürlüğünün bu alana en kısa zamanda su çekmesi en büyük temennimizdir “ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 263
Bu Ay : 781
Toplam : 781

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom