Kulak Küpesi Kullanmayanlara Ceza

Malatya ili Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, “Hayvanları küpelemede son aşamaya geldik. Büyükbaş hayvanları küpeleme için toplam 10 günlük bir süre kaldı” dedi

Kulak Küpesi Kullanmayanlara Ceza Malatya Haber

Birlik binasında yaptığı basın açıklamasında, büyükbaş hayvanları küpeleme konusunda besicileri uyaran Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, “Malatya’da 2012-2013 yıllarında kayıtsız hayvan sayısı çoktu. Kayıt dışı hayvan anlamında Malatya’da ciddi olarak sıkıntılar yaşandı. Kırmızı Et Üreticiler Birliği üzerinden Malatya’ya teşvik gelecekti, maalesef biz bu teşvikin yüzde 10’undan ancak faydalanabildik. Yani Malatya’da 25 bin civarında kesimlik hayvanımız var, ama ne yazık ki, kayıtlardan, küpelemeden dolayı hayvan girişlerini yapamadık. Hayvanlarımızı küpelemek için bizlere 6 ay kadar süre verildi.

Bu sürenin son aşamasına geldik. Büyükbaş hayvanları küpelemek için toplam 10 günlük bir süre kaldı. Malatya Hayvan Pazarını kontrol altına alınması için üreticilerimizi uyarmak istiyoruz. Kayıt işlemlerini güncellemeyen üreticilerimizin Gıda Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine başvursunlar. Bundan sonra Hayvan Pazarı girişlerinde pasaportsuz, sevksiz, küpesiz hayvan pazara alınmayacak. Hayvanlarını küpeletmeyen üreticilere büyük ve caydırıcı cezalar var. Üreticilerimizin mağdur olmaması için hemen Gıda Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. Eğer Gıda Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinden cevap alamazlarsa Kırmızı Et Üreticileri Birliğine, Süt Üreticileri Birliğine, Damızlık Birliğine telefon edebilirler. Bundan sonra küpeleme konusunda geriye dönüş yoktur” ifadelerini kullandı.

Taneli, “Ayrıca Hayvan Pazarı bundan sonra Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olacak. Üreticilerimizin mağduriyet yaşamamaları için mutlaka önlemelerini almalarını istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 70
Bu Ay : 16206
Toplam : 16206

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom