İhtiyaçtan Fazlasına Gerek Yok

Malatya Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, “Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaçtan fazla gıda alıp stok yapmaya gerek yoktur” dedi.

İhtiyaçtan Fazlasına Gerek Yok Malatya Ekonomi

Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı basın açıklamasında, Ramazan ayı yaklaşırken tüketicileri uyaran Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, “Ramazan ayı dolayısıyla özellikle gıda ürünlerine zam yapılacak mı? Hepimiz merak ediyoruz. Geçen yıllarda büyük zamlar görmedik. Ancak bu yıl doğal afetler nedeniyle, bazı illerde özellikle meyvelerde büyük kayıplar oldu. Bu meyvelerin fiyatları artabilir. Döviz ve petrol fiyatlarındaki artış nedeniyle bazı gıda ürünlerinde de ister istemez fiyat artışı görülebilir” ifadelerini kullandı.

Tüketicilerin ramazan alış verişini yaparken, ihtiyaçtan fazla gıda almamalarını isteyen Ali Düzova, “Çok pahalı ürünlerden uzak durmalıyız. İhtiyaçtan fazla gıda alıp stok yapmaya gerek yoktur. İhtiyaçlarımızı azar azar temin etmeliyiz” şeklinde konuşarak, vatandaşların gıda ile ilgili şikayetlerini Tarım,Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı alo 174 ve Alo tüketici hattı 175 numaralı telefonu aramalarını önerdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 91
Bu Ay : 4457
Toplam : 4457

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom