Muhtarlara Plaket ve Rozet Verildi

30 Mart 2014 yerel seçiminde seçilemeyen muhtarlara plaket, yeni seçilenlere de rozetleri törenle takıldı.

Muhtarlara Plaket ve Rozet Verildi Malatya Haber

Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği’nin organize ittiği plaket ve rozet takma töreni Horata Mesire alanında düzenlendi.
Programda ilk olarak konuşan Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı, “30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde bazı muhtarlarımız seçilemeyerek muhtarlık görevine veda etmişlerdir. Ancak bu muhtarlarımın hizmet süresi 30 yıl 23 yıl 15 yıl 10 yıl süre ile mahallelerine en iyi şekilde hizmet etmişlerdir. Tabi ki yerlerine seçilen yeni muhtarlarımızda bunları örnek alarak daha iyi şekilde mahallesine hizmet vereceklerdir. Bugün bu güzel mekanda bu güzel topluluğun birlik ve beraberliğin bir örneği olarak bu programı gerçekleştirdik” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da konuşmasında, büyükşehir yapılanmasından söz ederek, “Bu geçiş sürecinde muhtarlarımız bize toleranslı olması lazım” diyerek, muhtarların belediye ile halk arasında köprü görevi yaptığını vurguladı. Mumcu, 30 Mart 2014 yerel seçiminden sonra büyükşehir olan Malatya’da yapılanma sürecinin devam ettiğini ifade ederek, “Geçiş sürecinde bazı sıkıntılar var ama, kısa sürede yapılanma tamamlanıp, büyükşehre yakışır hizmetler yapılması için çaba göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Bu arada, plaket alırken konuşan Zaviye Mahallesi’nin 30 yıllık muhtarı Nedim Gündüz, muhtarlık görevinin öneminden söz ederek, “Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulmasını bizler merhum Turgut Özal ile görüşüp kurdurduk. Muhtarlar böyle önemli görevler de ifade eder” dedi.

Konuşmalardan sonra, 30 Mart 2014 yerel seçiminde seçilemeyen muhtarlara plaket, yeni seçilenlere de rozetleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı İlhan Demir, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 764
Bu Ay : 6744
Toplam : 6744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom