Pütürge'de Futbol Şenliği Düzenlendi

Malatya’nın Pütürge İlçesi’nde düzenlenen futbol şenliği turnuvası sonunda Uzuntaş Köyü şampiyon oldu.

Pütürge'de Futbol Şenliği Düzenlendi Malatya Spor

İstanbul’da bulunan Pütürge köy dernekleri tarafından düzenlenen futbol şenliğinin final maçı Pütürge’de gerçekleşti. Alihan ve Uzuntaş Köyleri arasında yapılan final maçını Uzuntaş Köyü 3-1 kazanarak kupayı aldı.
Final maçını, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Cemal Akın, Ömer Faruk Öz ve Mücahit Fındıklı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri izledi.

Programda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliğin pekiştirilmesine etken olduğunu söyledi.

Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, Pütürge’de arıcılığı yaygınlaştırılacağını belirterek, ayrıca Uzuntaş Köyü’ne yapılması planlanan gölet nedeniyle Pütürgeli ve Tepehanlı vatandaşların mağdur edilmeyeceğini söyledi.
Milletvekili Öznur Çalık da, Pütürge Stadı'nın tribün kısmının ilçeye yakışmadığını ifade edip, Pütürge’ye yakışır stat haline getirilip, kapalı spor salonu için girişimlerinin olduğunu duyurdu.

Ayrıca bu organizasyona katılan iş adamlarına ve milletvekillerine plaket verildi. Final maçından sonra yerel sanatçılar konser verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 227
Bu Ay : 3784
Toplam : 3784

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom