Halil Hopur Başpehlivan Oldu

Halil Hopur, Anadolu'nun güreşin beşiği olduğunu ifade ederek, "Karakucak güreşlerinin başında gelen illerden birisi de Malatya. Güreş sporuna sahip çıkıyorlar.

Halil Hopur Başpehlivan Oldu Malatya Spor

Yeşilyurt 20. Karakucak Güreşleri'nde başpehlivan Halil Hopur oldu.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilyurt 20 Karakucak Güreşleri, Yeşilyurt güreş sahasında yapıldı. Yeşilyurt Karakucak Güreşleri'nde başpehlivanlık finalinde Kahramanmaraş'tan Halil Hopur, memleketlisi Halil İbrahim Erdine'yi yenerek, başpehlivan oldu. Başpehlivanlık güreşi sonrası sporculara madalya ve ödüllerini Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Yeşilyurt 20. Karakucak Güreşleri'nin Güreş Ağası Enver Nalbant verdi.

Yeşilyurt 20. Karakucak Güreşleri'nde başpehlivan olan Halil Hopur, "Birinci olmak insana her zaman gurur veriyor. Tabii ki böyle güreş sever seyircilerin önünde şampiyon olmak çok daha büyük bir onur" dedi.

Hopur, Anadolu'nun güreşin beşiği olduğunu ifade ederek, "Karakucak güreşlerinin başında gelen illerden birisi de Malatya. Güreş sporuna sahip çıkıyorlar. Ata sporumuza sahip çıkan bütün şehirlerimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, Yeşilyurt Karakucak Güreşleri'nin yoğun bir ilgi altında gerçekleştirildiğini kaydederek, "Seçimden önce hemşerilerimize Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor şenlikleri ile Karakucak Güreşlerini yapacağımıza söz vermiştik. Bu sözümüzü gerçekleştirdik. Sözümüzü gerçekleştirmenin sevinci içerisindeyiz. Bundan sonra festivalimiz daha da güçlenerek, devam edecek. Yeşilyurtluların bu sevinci ve ilgisi bizi daha çok çalışmaya itecektir. Bundan sonra da devamı gelecek" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 318
Bu Ay : 5512
Toplam : 5512

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom