"Tohma'ya Yeni Köprü Yapılacak"

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya'yı Yazıhan, Hekimhan, Arguvan ve Arapgir ilçelerine ve Karadeniz Bölgesi'ne bağlayacak yeni Tohma Köprüsü'nün 2014 yılı yatırım programına dahil edildiğini belirtti.

Malatya İlçe

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya'yı Yazıhan, Hekimhan, Arguvan ve Arapgir ilçelerine ve Karadeniz Bölgesi'ne bağlayacak 500 metre uzunluğundaki yeni Tohma Köprüsü'nün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 2014 yılı yatırım programına dahil edildiğini belirtti.

Bir süre önce yapılan proje ihalesini alan UBM firması tarafından proje çizimlerinin yapıldığını aktaran Tüfenkci, çalışmaların tamamlanmasının ardından yapım ihalesinin yapılarak, projenin hayata geçirilmesi için çalışmaların yoğunlaşacağını bildirdi. Yeni köprünün depreme dayanıklı, fay hatlarından etkilenmeyen teknik donanımlarla yapılacağını ifade eden Bülent Tüfenkci şunları söyledi:

“Malatya-Sivas Karayolunun yapım çalışmaları nedeniyle karayolu ve demir yolunun geçtiği Tohma Köprüsü’nün de yola uygun olarak genişletilmesi planlandı.Bu kapsamda mevcut köprünün yaklaşık 2,5 katı uzunluğunda yeni bir köprü yapılması için proje ihalesi gerçekleştirildi. Projenin ihale şartnamesinde 300 günde tamamlanmasına yer verilmişken inşallah yüklenici firma tarafından daha kısa bir sürede proje çalışmaları tamamlanacaktır. Toplam boyu 500 metre olacak köprünün yaklaşık maliyeti 40 milyon TL’dir. ’’

Tüfenkci,Malatya ile Elazığ arasında Kömürhan Köprüsü mevkisinde yeni yapılacak olan köprü için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ilk etapta 9 milyon TL ödenek ayrıldığını ve mevcut Kömürhan Köprüsü ile yeni yapılacak köprünün birlikte hizmet vereceğini de belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 430
Bu Ay : 1998
Toplam : 1998

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom