Sağlık Yürüyüş Etkinliği Yapıldı

Malatya'da, 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' projesi kapsamında, 'Sağlıklı Yürüyüş ve Bisiklete Binme' etkinliği yapıldı.

Sağlık Yürüyüş Etkinliği Yapıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ile Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'nin katkısıyla düzenlenen etkinlik, Kongre ve Kültür Merkezi'nin önünden başladı. İnönü Caddesi üzerinde gerçekleştirilen yürüyüş ve bisiklete binme etkinliği, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde sona erdi.

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklamada bulunan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, "Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından 2014 yılı 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' ilan edilmiştir" dedi.

Her ayın son Pazar gününde çeşitli yürüyüş etkinlikleri düzenlediklerini kaydeden Şener, "Fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için 2014 yılı boyunca her ayın son Pazar günü yürüyüş etkinliği düzenlenmektedir. Fiziksel aktivitenin artırılması sadece bireysel değil, toplum tabanlı, çok sektörlü, çok alanlı ve kültürel bir yaklaşım gerektirmektedir. Fiziksel aktivitenin önemi ve sağlık üzerine etkileri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla özel günlerin kutlanması, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı'nın aktivitelerinin içerisinde yer almaktadır" ifadelerini kullandı.

Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mustafa Ekici, Malatya'da bisiklet farkındalığını oluşturmak için düzenlenen projelerin hepsine katıldıklarını belirtti.

Malatya'da bisikleti yaygınlaştırmak istediklerini dile getiren Ekici, "Bisikletin, sağlığa olan katkısını düzenlenen projelere katılarak göstermek istiyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımızı bisiklete yönlendirmek istiyoruz. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu tür etkinliklere katılıyoruz" diye konuştu.

Malatya Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay ise, vatandaşlara yürüyüşün sağlık açısından önemini vurgulamayı amaçlayan etkinliklere Sağlık İl Müdürlüğü olarak destek verdiklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından 'Sağlıklı Yürüyüş ve Bisiklete Binme' etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 49
Bu Ay : 3847
Toplam : 3847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom