Bakkallara Hijyen Eğitimi

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında Malatya’daki bakkal esnafına ve yanlarında çalışanlara yönelik olarak hijyen eğitimi verilmeye başlandı.

Bakkallara Hijyen Eğitimi Malatya Yaşam-Sağlık

Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi’nde esnaflara yönelik hijyen eğitimi ile ilgili olarak Malatya Bakkallar Odası Başkanı Bakkallar Odası Başkanı Mustafa Murat, “Mesleğimiz gereğince bakkal ve perakendeci esnafı olarak hijyen eğitimlerine katılma zorunluluğumuz bulunuyor. Bu eğitimler Malatya Mesleki Eğitim Merkezi’nce yürütülüyor. Hijyen eğitimi meslek dalımızda olmazsa olmaz oldu. Tüm esnaf arkadaşlarımızın yapılacak olan kontrol ve denetimlerde cezai işlem görmemeleri için bu hijyen eğitimlerine katılarak belgelerini almaları gerekiyor. Esnaflarımız bu eğitimlere duyarlı olmalı” dedi.

Malatya Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürümüz Derviş Yoldaş ise şu bilgileri verdi:

“Mesleki Eğitim Merkezi olarak hijyen eğitimlerimizi meslek branşları bazında veriyoruz. Bakkallar Odası ile irtibatlı bir şekilde son olarak 500’e yakın bir başvuru aldık ve 25’er sınıflarda 2’şer grup halinde eğitim veriyoruz. 5 Temmuz’a kadar bu eğitimlerin alınması gerekiyor. Ancak bu süreçte eğitimler tamamlanmadığı takdirde yeniden planlama yaparak eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Bu eğitimlerin verilmesinde Mesleki Eğitim Merkezi ile Halk Eğitim Merkezleri yetkilidir. Çünkü e-yaygın üzerinde belge veren bu iki kurumdur. Esnaflarımız bu iki kurumdan birisine başvuruda bulunabilir. Tüm esnaf odası başkanlarımıza bu konuya gösterdikleri duyarlılıktan dolayı da teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 193
Bu Ay : 193
Toplam : 193

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom