2.Uluslar Arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası

2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nın tek bayan hakemi Zübeyde Öztürk, büyük bir organizasyonda tek bayan hakem olarak görev yaptığı için mutlu olduğunu söyledi.

2.Uluslar Arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Malatya Spor

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Altın Kayısı Satranç Turnuvası, Atatürk Spor Salonu'nda devam ediyor. Turnuvada görev yapan tek bayan hakem olan Jeoloji Yüksek Mühendisi Zübeyde Öztürk, 2 yıldır satranç hakemliği yaptığını belirterek, 2. Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nda görev almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

"TÜM BAYANLARA HAKEMLİK MESLEĞİNİ TAVSİYE EDİYORUM"

Öztürk, bayanların sporun her kategorisinde olması gerektiğine vurgu yaparak, "Turnuvada bulunan tek hakem olarak tüm bayanlara bunu öneriyorum. Bayanlar sadece ev içinde değil dışarıda da aktif olmalıdır. Özellikle böyle turnuvalarda kendilerini gösterirlerse çok güzel olur. Çok zor bir iş değil. İyi bir eğitim aldıktan sonra, yapamayacağımız bir şey yoktur. Tüm bayanlara hakemlik mesleğini tavsiye ediyorum. Bu turnuvada bir ilkim. Umarım bundan sonra daha fazla bayan arkadaşımız, benimle birlikte yer alır" dedi.

"TURNUVADAKİ TEK BAYAN HAKEMİM"

2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nın büyük bir organizasyon olduğunu kaydeden Öztürk, "Malatya için 2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası çok güzel bir organizasyon. Turnuvamız güzel müsabakalara sahne oluyor. Turnuvadaki tek bayan hakemim. Organizasyon büyük. Yurt içinde ve dışında çok sayıda sporcuyu ağırlıyoruz. Bizim çocuklarımızda büyük oyuncular ile oynama şansı buluyor. Federasyon başkanımız açılışa teşrif etti. Bu anlamda Malatya için iyi bir etkinlik oldu. Bu turnuvada görev yaptığım için ayrıca mutluyum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 196
Bu Ay : 196
Toplam : 196

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom