FKA Yönetim Kurulu Toplandı

Malatya Valisi Vasip Şahin, “Bütçe imkanları her sene değişebiliyor. Yoğun bir azalma ve farklılık söz konusu değildir” dedi.

FKA Yönetim Kurulu Toplandı Malatya Haber

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) olağan yönetim kurulu toplantısı, FKA’nın Malatya’daki salonunda yapıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Malatya Valisi Vasip Şahin, “Bugünkü toplantımızda, değerlendirilmekte olan projeler ele alınacak. Ayrıca daha önceden teklif çağrısına çıktığımız, ‘güçlü alt yapı ve güçlü ekonomi ile sanayi ve turizm alanlarındaki altyapının güçlendirilmesi ile ilgili destek çağrılarımızın başvuruları tamamlandı. Bize bilgi sunulacak. Biz de değerlendirmelerde bulanacağız” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 13 milyon 500 bin TL’lik her iki başlık için kaynak kullandırılacağını söyleyen Vali Şahin, “Projeler kapsamında Bingöl’den 42, Elazığ’dan 43, Malatya’dan 54 ve Tunceli’den 17 proje başvurusu yapılmış” dedi.

Vali Şahin, İstanbul Emitt Turizm Fuarı’na 2015 yılında katılıp, katılmayacaklarına ilişkin de karar alacaklarını söyledi.
Bir basın mensubunun, projelere verilen destek miktarının azaldığına ilişkin iddiaları sorması üzerine Vali Şahin,”Bütçe imkanları her sene değişebiliyor. Yoğun bir azalma ve farklılık söz konusu değildir” şeklinde cevapladı.

Toplantıda, Ajansın 2014 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin süreçler, 2015 yılında düzenlenmesi planlanan bazı etkinlikler ve Ajansın idari ve mali işlerine ilişkin çeşitli konular değerlendirildi.

Malatya merkezli, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin bağlı bulunduğu FKA ile ilgili toplantıya, Malatya Valisi Vasip Şahin’in yanı sıra, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Çakır, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Karakazi, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, FKA Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop ile FKA Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom