"Çatıları Hayırlı Olsun"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP’nin çatı adayına ilişkin, “Onlar kendilerine göre temeli olmayan bir çatı kurmuşlar. Bu çatıları hayırlı olsun” dedi.

Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan, Viyana’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevapladı. Bir basın mensubunun “Muhalefetin çatı aday ismi Ekmeleddin İhsanoğlu sizin için sürpriz oldu mu? Ailenizin Köşk adaylığına sıcak bakmadığı doğru mu?” şeklindeki sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, “AK Parti olarak bizim bir ilkeler partisi olduğunu biliyorsunuz. Ve ilkeler partisi olarak rüzgar karşısında savrulan yaprak olmayı hiçbir zaman düşünmedik, düşünmeyiz.

Dolayısıyla istişarelere dayalı olarak çalışmaları yürüten AK Parti, tüm mekanizmaları çalıştırmak suretiyle ki bunun en önemli ayağını partimizin büyük kongre delegeleri teşkil etmektedir, onlarla bu istişareleri yapmış durumdayız. Milletvekillerimizin tamamıyla, partimizin kurucularıyla istişareyi yapmış durumdayız ve bütün arkadaşlarımızın yazılı olarak beyanlarını almış vaziyetteyiz. Ve bu yazılı beyanlar karşısında ‘talep nedir, teklif nedir’ bunları görmüş durumdayız. Bunun dışında TBMM Başkanı ile de tabi her ne kadar bulunduğu konum tarafsız olmasını gerektiriyorsa da partimin bir mensubu olması nedeniyle ve bu ülkenin Cumhurbaşkanının bir vekili olması asabiyle görüşünü almayı doğru buldum ve kendisini de ziyaret ederek görüşlerini aldım” dedi.

“BU KONUDA EN GÜZEL AÇIKLAMAYI 10 AĞUSTOS’TA MİLLETİM YAPACAKTIR”

Dün TOBB’da iş dünyası ile bir araya geldiklerini hatırlatan Erdoğan, “Orada kendilerinin bu seçimle ilgili beklentilerini bizzat kendilerinden dinleme fırsatı buldum. Pazartesi günü aynı şekilde işçi sendikalarının temsilcilerinin olacağı toplantıya katılacağım. Orada da yine tüm bu kuruluşlarımızın düşüncelerini alma fırsatını bulacağım. Parlamento dışındaki partileri de ziyaret edeceğim ve onları da ziyaret ettikten sonra öyle zannediyorum ki ay sonu itibarıyla bizler de nihai kararımızı milletimizle paylaşırız. Bu konuda en güzel açıklamayı 10 Ağustos’ta milletim yapacaktır. Milletim nihai kararı verecektir. Benim öyledir böyledir dememe gerek yok. Onları zaten Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli söylüyor. Onlar kendilerine göre temeli olmayan bir çatı kurmuşlar. Bu çatıları hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“BİZ BİN DÜŞÜNÜR BİR KONUŞURUZ”

Bir basın mensubunun “CHP’deki İhsanoğlu itirazları konusunda ne diyorsunuz” sorusuna Başbakan Erdoğan, “Ben CHP’nin temsilcisi değilim, beni ilgilendirmiyor. Bu onların kendi iç sorunudur. AK Parti ilkelerin partisidir. Biz bin düşünür bir konuşuruz. CHP'nin içinde, MHP’nin içinde şunlar olmuş bizi ilgilendirmez. Biz sadece kendi işimize bakarız. Biz seçilecek Cumhurbaşkanının neler yapması gerektiğini bilen bir partiyiz. AK Parti siyaseti bilen siyaseti dünyada çok farklı bir konuma taşımış bir partidir. Merkez siyaseti bu ülkede başlatmış bir siyasi partidir. Üzerine tezlerin makalelerin yazıldığı bir partidir” yanıtı verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1029
Bu Ay : 4827
Toplam : 4827

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom