Kuaförlere Hijyen Eğitimi Verildi

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'ne göre, 5 Temmuz 2014 tarihine kadar hijyen eğitimi almak zorunda olan esnaf ve sanatkarlara yönelik olarak başlatılan çalışmada berber ve kuaförlere eğitim verilmeye başlandı.

Kuaförlere Hijyen Eğitimi Verildi Malatya Haber

Esnaflara yönelik hijyen eğitimi vermeye başlayan Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi’nde Güzellik ve Saç Bakım Öğretmenlerince berber ve kuaförlere 8 saat süreyle eğitim veriliyor.

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, "Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş’a teşekkür ediyoruz. Esnafımıza karşı duyarlı davrandı. Bakanlığın esnaflarımıza zorunlu tuttuğu hijyen eğitiminden tüm esnaf ve sanatkarlarımız ile yanlarında çalışanların Mesleki Eğitim Merkezi’ne gelerek seminerlere katılması gerekiyor” dedi.

Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş yoldaş ise, “Mesleki Eğitim Merkezi olarak hijyen eğitimlerimiz sürüyor. 25’er kişi halinde berber ve kuaförlerimizi 2 grup halinde eğitimlerimize alıyoruz. Tüm berber ve kuaförlerin Mesleki Eğitim Merkezi’ne gelerek 5 Temmuz’a kadar hijyen eğitimi belgelerini almaları gerekiyor. Toplam 8 saat süren bir eğitim veriyoruz. İllerde bu eğitimi Mesleki Eğitim Merkezler ile Halk Eğitim Merkezleri vermeye yetkili. Bu iki kurumun dışında özel ya da başka kurumların eğitim vermeye yetkisi yoktur. Esnaflarımız bu konuda dikkatli olmalı. Eğitimlerimizi odalarımızla irtibatlı bir şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.

Mesleki Eğitim Merkezi Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Öğretmeni Ayşegül Dulkadir de, “Kursumuzda bakanlığın belirlediği şekilde hijyen, kişisel hijyen, hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar, mesleğe yönelik hastalıklar ve korunma ile tedbirleri anlatıyoruz. Hem işyeri işletmeni ve çalışanı ile hem de müşterinin sağlığını koruma konusunda bilgilendirme yapıyoruz” dedi.

Bu arada, Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'ne göre, eğitim alması gereken tüm esnaf ve sanatkarlar ile yanlarında çalışanların, 5 Temmuz’a kadar belgelerini almaları gerekiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 886
Bu Ay : 6080
Toplam : 6080

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom