İhsan Akın Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı ihsan Akın, yeni dönem projelerini açıkladı.

İhsan Akın Yeni Dönem Projelerini Açıkladı Malatya Ekonomi

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'ni ilçe temsilcileri ile istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Birlik Başkanı İhsan Akın, “Yapılan genel kurulumuzda önemli olan birliğin ve yetiştiricinin kazanmasıydı, onu da çok şükür başardık.

El birliği ve gönül birliği ile bunu başardık. Daha çok yapacağımız projemiz ve çalışmalarımız var. Sahalarda gördüğümüz birçok eksikliklerin çözümü için yöneticilerimizden ve ilgili kurumlardan destek bekliyoruz. Özellikle yetiştiricilerimize yönelik sosyal projelere destek istiyoruz. Özellikle çobanlık projesinden sonra bizim için de ülkemiz için de anlamlı olan bir projemiz var, yaylaların yol, su ve elektrik ihtiyaçlarının karşılanmasını için çalışma yürütüyoruz. Bu anlamda da herkesten destek istiyoruz. Bunu da çobanlık projesi gibi hayata geçireceğiz.

Bizim yaylaların dışında köylerde ve meralarda küçükbaş hayvancılıkla ilgilenen üreticilerimize ait ağıllarının dezenfekte edilmesiyle de ilgili bir projemiz var. Bunu da takip ediyoruz. Bizim bir diğer projemiz ise Pazar problemidir. Bu pazar problemi ile ilgili de kombine yöneticilerimizle görüştük, 10 bin civarında bir hayvan alınacağı söylendi. Hayvanlarını satamayan üreticilerimizin de pazarla ilgili bu problemini çözeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 256
Bu Ay : 16392
Toplam : 16392

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom