Akçadağ'a Fen lisesi Müjdesi

Malatya’nın Akçadağ İlçesi’ndeki Anadolu Öğretmen Lisesi’nin gelecek öğretim yılından itibaren Fen Lisesi olarak faaliyet göstereceği bildirildi.

Akçadağ'a Fen lisesi Müjdesi Malatya İlçe

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya, "Anadolu Öğretmen Liseleri, Sosyal Bilimler, Fen ve Anadolu liselerine dönüştürüldü. Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi de gelecek yıldan itibaren Fen Lisesi olarak faaliyet gösterecek" dedi.

Yücekaya, "Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye’de mevcut tüm Anadolu Öğretmen Liselerini, Anadolu Fen ve Sosyal Bilimler liselerine dönüştürme kararı aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu kararının ardından, Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi'nin, Fen Lisesi'ne dönüştürülmesi talebimizi AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'a ilettik. Sayın Milletvekilimizin çalışmaları neticesinde, Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi - Fen Lisesi'ne dönüştürüldü. Bu kapsamda Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi gelecek yıldan itibaren Fen Lisesi olarak faaliyet gösterecek. Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Fen Lisesi'ne dönüştürülmesi noktasında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı, AK Parti Malatya Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık'a Akçadağlı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 409
Bu Ay : 5603
Toplam : 5603

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom