Yaş Kayısıda Fiyat Düştü

Malatya’nın dünyaca meşhur kayısısında hasat devam ederken, yaş kayısıda yüksek fiyat ateşi de düştü.

Yaş Kayısıda Fiyat Düştü Malatya Haber

Bu yıl rekoltenin düşük olması nedeniyle piyasaya çıktığı Haziran ayı başında yaş kayısının perakende kilosu 8 ile 15 TL arasında değişirken, bugünlerde fiyatın düştüğü ve taze kayısının perakendede kilosunun 6- 9 TL arasında işlem gördüğü bildirildi.

Malatya Sebze Meyve Pazarı’nda manavlık yapan Bekir Dinçer, Kabaaş, cinsi kayısı 7 TL, Hacıhaliloğlu cinsi kayısı 6 TL. Geçen haftalar 10-12 TL’den satılan kayısılar şu anda 6-9 TL arasında işlem görüyor.” Diyerek, Kale ve Pütürge İlçelerinden kayısının geldiğini kaydetti.

Manav Hasan Baykal ise, bu yıl dondan dolayı ürün çok az olduğundan fiyatlar yüksek olduğunu belirterek, “Yine de Haziran başındaki fiyatlara göre şu an yaş kayısı fiyatı düştü” ifadelerini kullandı.

Malatya’da, 29 30 ve 31 Mart geceleri meydana gelen zirai don nedeniyle kayısı çiçekleri yanmış, yüzde 90-95 dolayında ürün düşüklüğü meydana gelmişti. Geçen yıl 418 bin ton dolayında yaş kayısı gerçekleşirken, bu yıl 40 bin ton dolayında yaş kayısı rekoltesinin gerçekleşmesinin beklendiği açıklanmıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 209
Bu Ay : 4007
Toplam : 4007

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom