'İhtisas Hastanelerine İhtiyaç Var'

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal tıp merkezi (TÖTM) Başhekimi Yard. Doç. Dr. Mehmet Aslan, Malatya’da ihtisas hastanelerine ihtiyaç olduğunu söyledi.

'İhtisas Hastanelerine İhtiyaç Var' Malatya Haber

TÖTM Başhekimi Yard. Doç. Dr. Mehmet Aslan, Malatya’da ihtisas hastanelerine ihtiyaç olduğunu belirterek, bu konuda TÖTM çalışmalar yürüttüklerini bildirdi. Aslan, “Bu ihtisas hastanelerinin ilki karaciğer hastanesidir ve inşaatı devam ediyor. İkincisi ise şu an proje aşamasında olan ve ödenek ayarlamaya çalıştığımız en önemli projemiz kanser, Oonkoloji hastanesidir. Bunun ötesinde bu hastaneye yakışır başka ihtisas hastaneleri elbette, kadın doğum, fizik tedavi, kardiyoloji- kalp damar cerrahisi hastanesi, bütün bunlar ilk akla gelen hastanelerdir. Bunlar gerçekten Malatya’ya ve bölgeye hizmet edecek spesifik hastaneler olup, kurumun ekonomik gücü ve devletin insan ve ekonomik kaynaklarıyla ilintili olan konulardır. Bizim projeksiyonumuz önümüzdeki 5 yıl içerisinde en az 2-3 tane de ihtisas dal hastanesini TOTM e kazandırmaktır. Yapılacak dal hastaneleri hastanemizi, hem yapılan tıbbi hizmetler hem de sosyal açıdan hastanemizi önemli ölçüde rahatlatacaktır” şeklinde konuştu.

TÖTM merkezindeki doluluk oranı hakkında da bilgi veren Yard. Doç. Dr. Mehmet Aslan , “Mevcut hastanemizi hafta içinde yüzde 95 dolulukla çalışan bir hastaneyiz. Yoğun bakımlarda ise nerdeyse yüzde 100 dolulukla çalışıyoruz. Bu yoğunluktan dolayı nerdeyse hasta alamamak durumuna geliyoruz. Çok yoğun bir hastaneyiz. Bu hastalarımızın yoğunluğu Malatya kaynaklı değil. Dış hastayı da kabul eden referans merkezi bir hastaneyiz. Bize bu nedenle kritik hastalar sevk ediliyor. Biz de mümkün olduğu kadar bu konuda vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Karaciğer nakil hastanesinin hizmete girmesiyle kısmi bir rahatlama olacak ama bu bizi rahatlatmayacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 810
Bu Ay : 7607
Toplam : 7607

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom