Pilavı Yeyince Gençleştiler

Malatya merkez ilçe Battalgazi-Anadolu İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHAMDER) tarafından 9. Geleneksel Pilav Günü-Mezunlar Buluşması etkinliği gerçekleştirildi.

Pilavı Yeyince Gençleştiler Malatya Haber

Battalgazi-Anadolu İmam-Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe okul mezunları, mensupları ile aileleri katıldı. Hatıraların yad edildiği etkinlikte konuşan okul mezunlarından ve Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, “1994 Battalgazi İmam Hatip Lisesi mezunuyum. İlk başladığımızda 110 ortaokul öğrencisiyle okulumuz başlamıştı. İmam hatipli olmak bir ayrıcalıktır. Bu programı tertip ettikleri için BİHAMDER Başkanı Yücel Tekin’in şahsında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sarıcı, okulun tarihçesi hakkında bilgi vererek, “Ulu Camii’nin yanında küçük bir binada başladı, Allah Teala nasip etti burayı; Karahan’daki bu güzel binada eğitime devam ediyor. Şimdi burada 3 okulumuz var. Biri normal imam hatip lisesi biri Anadolu imam hatip lisesi biri de imam hatip ortaokulu. YİBO’nun yanında yaptığımız 8 derslikli yeni bir binamız var. İnşallah önümüzdeki sene ortaokulu bu binaya taşıyacağız. Buraya daha çok öğrenci alma şansımız olacak. Şu kadarını söyleyeyim, insanlar gönül verdiği zaman, samimiyetle, istekle, arzuyla bir şeyler yaptığı zaman Cenab-ı Hakk onlara başarıyı getiriyor” şeklinde konuştu.

Okulun yapımında emeği geçen Ulu Camii İmam-Hatiplerinden merhum İslam Hoca efendi ile hayatını kaybeden mezunların da anıldığı programda; okul mezunlarından İdris Doğan, Enes Akbaba, Süleyman Tuğ ve Reşat Şener tarafından şiir ve ilahiler okundu. Veysi Keskin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptığı programda; İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Çolak, imam-hatiplilik üzerine bir konuşma yaptı.

AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı’nın bir telgraf gönderdiği programda, desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a da teşekkür edildi.

Program, Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının sahnelediği oyunun ardından pilav ikramıyla son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 215
Bu Ay : 2859
Toplam : 2859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom