2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Malatya'da başladı.

2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Malatya Spor

Turnuvanın açılış töreninde konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nın ikincisinin yapıldığını belirterek, turnuvaya birçok ülkeden satranç sporcusunun katıldığını kaydetti.
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay ise, 2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nın, Türkiye Satranç Federasyonu'nun uluslararası anlamda en önemli turnuvalarından birisi haline geldiğini belirtti.
Turnuvanın, çok daha geniş bir katılım ve geniş bir ortamda devam edeceğine inandığını dile getiren Tülay, "Türkiye Satranç Federasyonu 430 bin lisanslı sporcusu ile diğer spor federasyonları içerisinde ön sırada yer almaktadır. Amacımız ülkenin her noktasına satrancı yaymak. Bu anlamda yaptığımız güzel proje ve atılımlar var. Bunlardan birisi de bu tür uluslararası turnuvaları ülkemize kazandırmaktır" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, turnuvanın güzel bir şekilde geçmesi temennisinde bulunarak, daha geniş katılımla turnuvayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Çakır, Malatya'yı sosyal ve kültürel bir şehir haline dönüştüreceklerini kaydederek, şunları söyledi: 
"Bu etkinliklerdeki amacımız, çocuklarımızın kendilerini ifade edebilmeleri ve geliştirmelerine katkı sağlamak. Çocuklarımızın zihinsel olarak gelişmeleri adına da bu turnuvayı çok önemsiyoruz. Dolayısıyla bu tür etkinlikleri Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda yıl içerisinde birçok etkinliğimiz olacak. Bu tür etkinliklerimizi daha da arttıracağız."

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Cemal Akın ve Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, turnuvanın başlangıç hamlesini yaptılar.

Turnuvada, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, Kosova, Gürcistan, İran, Suriye, Karadağ ve Ukrayna'dan sporcular katıldı.

Görme engeli satranççıların da yer aldığı 2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, 20 Haziran'da sona erecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1037
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom