AKP Heyeti, İhsan Akın'ı Ziyaret Etti

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve beraberindeki partili yöneticilerle birlikte, Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın'ı ziyaret etti.

AKP Heyeti, İhsan Akın'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin yapılan genel kurulun ve birliğe yeni alınan binanın hayırlı olmasını dileyerek, “Özellikle iktidarımız boyunca koyun ve keçi yetiştiriciliği konusunda ciddi anlamda teşvik verildi. Bu teşvikler sadece koylun ve keçi yetiştiricilerine değil, süt üreticileri ile kırmızı et üreticilerine de ciddi anlamda teşvikler verildi ve onların üretimlerini arttırma noktasında gayret gösterildi.

Tarımda geldiğimiz nokta itibariyle Türkiye dünya sıralamasında ve Avrupa sıralamasında sürekli basamak atlayan, dünyada 6. Büyük tarım üreticisi, Avrupa’da ise ikinci tarım üreticisi haline geldi. Yem bitkilerine de önemli teşvikler verildi. Çiftçilerimizin 30 Haziran tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemindeki bilgilerini güncellemesi gerekiyor. Tarım ve hayvancılıkta verdiğimiz destekler Türkiye’de hayvancılığı önemli bir noktaya getirildi. Biz kırsaldaki yaşamın kent standartlarına gelmesini istiyoruz. Kırsalda üretim yapılan bölgeler kolay bölgeler değil. Buralardaki alt yapı sorunlarını çözümü içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’nin her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek, “Küçükbaş hayvancılığı ve mera hayvancılığı özellikle sayın başbakanımız ve Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanımızın önemli destekleri olan ve desteklediği bir alan. Çobanlık projesi, yaylalardaki sosyal ihtiyaçların giderilmesi projesi, güne enerjisi panellerinin sisteme konulması gibi alanlarda çok önemli çalışmalar olmuştur. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üretimi konusunda önemli destekler olmuştur. Devletimize ve hükümetimize teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde sorunlarımızın çözümü için ortaya koyacağımız projeler için destek verileceği ümit ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 758
Bu Ay : 2340
Toplam : 2340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom