Malatya Yemekleri Pek Keşfedilmedi

Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, “Malatya yemeklerinin pek keşfedilmediği ve tanıtılmadığı kanaatindeyim” dedi.

Malatya Yemekleri Pek Keşfedilmedi Malatya Haber

Mutfak Dostları Derneği yönetiminde bulunan 20 kişi, Malatya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezip, yemeklerini tattı.
Malatya programlarıyla ilgili bilgi veren Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, “Malatya’nın yöresel yemeklerde iddialı olduğunu gördük. Çıkardığınız yemekle ilgili kitaplar nedeniyle iyi bir kültür hizmeti yapmışsınız. Kitaplarınızı gittiğimiz yerlerde paylaşacağız” diyerek, Malatya yemeklerinin pek keşfedilmediği ve tanıtılmadığı kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

Malatya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Kılıç ise, ”Malatya yemek kültürünün tanıtımı için 3 yıldır yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların meyvesini yavaş yavaş görüyoruz. Gerek çıkardığımız yemekle ilgili kitaplar, Malatya dışındaki lezzet severlerin de dikkatini çekmeye başladı. Mutfak Dostları Derneği Başkanı ve üyeleri ilimizi ziyaret ettiler. Malatya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezip, yemeklerini tattılar. Merkezi İstanbul’da bulunan Mutfak Dostları Derneği Başkanı ve 20 kişilik üyeleri Malatya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görmenin yanı sıra yöresel yemeklerini de inceliyorlar” dedi.

Mutfak Dostları Derneği üyelerine eşlik eden Malatya’nın yöresel yemeklerini yapan işletmeci Zeki Saygı da, “Mutfak dostlarının ilimize gelmesi önemlidir. Malatya’mızın yemeklerini tanıtmak için ben ve İbrahim Kılıç bey çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 653
Bu Ay : 7799
Toplam : 7799

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom