YMS Yeni Yönetimle Başarı Arayacak

Spor Toto 2. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'da başkanlığa Adil Gevrek seçildi.

YMS Yeni Yönetimle Başarı Arayacak Malatya Spor

Yeni Malatyaspor'da olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin konferans salonunda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda divan başkanlığını Naci Şavata yaptı.

Açık oylamanın yapıldığı olağanüstü genel kurulda, seçime tek liste halinde giren Adil Gevrek, Yeni Malatyaspor kulüp başkanlığına seçildi.

Olağanüstü genel kurulda dilek ve temenniler bölümünde konuşan Yeni Malatyaspor'un eski amigosu Yusuf Mor, yönetim kurulundan yanlışların düzeltilmesini istediğini belirterek, "Gerçekleri kim konuşacak? Bu iş nasıl olacak? Burada bir yanlış var. Yeni yönetimden yanlışların düzeltilmesini istiyoruz. Sizin gibi kıymetli arkadaşlarımızı kaybetmek istemiyoruz. Her sene 50 tane Malatyalıyı kaybediyoruz. Sizi kaybetmek istemiyoruz" dedi.

MUMCU: "ZAFERLERİN BABASI ÇOKTUR, MAĞLUBİYETLER MAALESEF ÖYLE DEĞİL"

Yeni Malatyaspor'a yeni bir soluk ve heyecan gelmesi adına olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını dile getiren eski başkan Ertan Mumcu, "Yarım dönem bir yıl için düşündüğümüz sezonu 2,5 yılda tamamladık. Doğrusu kaçmadık. Samimi bir şekilde irade etmeye çalıştık. Malatya futbolunun bir üst lige çıkmasını bütün arkadaşlarımızla birlikte çok arzu ettik. İnanın çok arzu ettik. Ama adını ne koyarsanız koyun, olmayınca olmuyor. 2 dönem Play-off'tan döndük. Unutamadığımız haftalar yaşadık. Unutamadığımız saniye ve dakikalar oldu. Bu süreçte büyük destekler gördük. Futbolu sadece futbol olgusu içerisinde değerlendirirsek başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Biz en azından futbol olgusunu, hemşehrilik kültürünün önemli bir parçası olduğunu, insanların bu temaşa, oyun, spor branşı olan futbolda sadece bir hobi olarak; arka planında da ilin tanıtımı ve reklamı açısından önemli bir sosyal olgu olduğuna herkesi inandırdık" şeklinde konuştu.

"MALATYA'DA FUTBOL HEYECANININ YÜKSEKTE TUTULMASINA GAYRET GÖSTERDİK"

Mumcu, zaferlerin babasının çok olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Futbol bir netice oyunudur. Adı oyun ama netice oyunu. Maalesef galip gelemezseniz, ne kadar iyi futbol sergilerseniz sergileyin sonuç oyunu. Zaferlerin babası çoktur, mağlubiyetler maalesef öyle değil. Ama biz sahadan hangi sonuçla ayrılırsak ayrılalım bunun öz eleştirisini yaptık. En azından Malatya'da 2,5 yıldır futbol heyecanının yüksekte tutulmasına gayret gösterdik. Bu kulübün 1 kuruşuna helal getirmedik. O anlamda bu 2,5 yıllık sezonu Malatya ve futbol tarihi konuşup değerlendirecektir. Bu işi o mecraya bırakmak gerekiyor. 2,5 sezonu da en iyi şekilde anlatmaya çalıştık."

"YENİ MALATYASPOR YÖNETİMİ'NE BAŞARILAR DİLİYORUM"

Adil Gevrek başkanlığında oluşan Yeni Malatyaspor yönetimine başarılar dileyen Mumcu, "Bu koltukların, kişisel, siyasi hedeflerden arındırılması gerekiyor. Bu koltuklara kimse şan ve şöhret katamaz. Bilakis bu koltuklara oturan insanlar, buradan değer ve şöhret kazanır. Biz hamdolsun hiçbir beklenti içerisine girmedik. Öyle bir hedefimiz asla olmadı. Öncelikle bugün tek listeyle seçime gitmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Malatya futbolu için inisiyatif almaya gelmiş çok değerli arkadaşlarımız var. Başta Adil Gevrek arkadaşımız olmak üzere birçoğunu tanıyorsunuz. Ben inanıyorum ki bizlerin, sizlerin, taraftarımızın ve medyamızın desteğiyle başarılı olmaya çalışacaklardır. Bugün itibariyle konuşacak hiçbir şey yoktur. Tekbir şey vardır; bu arkadaşlarımıza maddi, manevi ve moral olarak destek olmalıyız. Dolayısıyla ben bu birlikteliğe hepimizin katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Hepimiz bu değirmene su taşımalıyız" diye konuştu.

GEVREK: "İŞİMİZİN KOLAY OLMADIĞINI VE ZORLU BİR YOLCULUĞA ÇIKTIĞIMIZIN FARKINDAYIZ"

Yeni Malatyaspor'un yeni başkanı Adil Gevrek de, Yeni Malatyaspor'un geleceği için bir araya geldiklerini kaydederek, "Yeni Malatyaspor'un geleceği için olağanüstü genel kurulumuzu yaptık. Yeni Malatyasporumuza yakışır bir genel kurul gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Yeni Malatyaspor'un geleceği için ben ve arkadaşlarım yönetime talip olduk. Malatyalı hemşehrilerimizin beklentilerini ve bizden istediklerini iyi biliyoruz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla o beklentilerin bilincindeyiz. İşimizin kolay olmadığını, zorlu bir yolculuğa çıktığımızın farkındayız. Bu zorlukları aşma noktasında bütün gayretimizle çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Ben burada arkadaşlarım adına bunun sözünü veriyorum. Ancak şunu da çok net olarak biliyoruz ki, yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte bu yolda yalnız değiliz. Değerli hemşehrilerimizin desteğiyle inşallah Yeni Malatyaspor'u hedeflenen yere taşıyacağız. Beni ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı bu göreve layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Adil Gevrek başkanlığındaki Yeni Malatyaspor yönetimi şu isimlerden oluştu:
"İlhan Kavuk, Selim Pilten, Aziz Ayboğa, Nusret Öncü, Mehmet Tari, Erkan Baykan, Yüksek Demirkol, Hakkı Çelikel, İlyas Karaca, Ünal Erdoğan ve İbrahim Çalışır."

 

YENİ MALATYASPOR YÖNETİMİ TRANSFER İÇİN KOLLARI SIVADI

Yeni Malatyaspor'da uzun süredir devam eden başkanlık bilmecesi olağanüstü genel kurulla birlikte sona erdi. Adil Gevrek başkanlığında oluşan yönetim Yeni Malatyaspor'un başına geçerken, gözler takımda yapılacak olan revizyona çevrildi. Özellikle transfer çalışmaları noktasında zorlu bir sürece girecek olan yönetim, göreve gelir gelmez kolları sıvayarak, çalışmalara başladı. Yeni Malatyaspor'da geçtiğimiz sezon forma giyen 17 futbolcunun sözleşmesi sona ererken, 4 futbolcunun gelecek sezon sonuna kadar sözleşmeleri devam ediyor.

Sarı-kırmızılı takımda kaleciler Erşen Çilingir ve Vedat Kapurtu'nun yanı sıra Evren Kürkçü, Uğur Bulut, Ercan Ünal, Fahri Tatan, Mustafa Şen, Muharrem Ozan Cengiz, Ahmet Gökhan Güney, Ramazan Kahya, Gökhan Sinanoğlu ve Eren Görür ile kiralık olarak forma giyen Şahinali Terzi, Rahman Oğuz Kobya, Mikail Albayrak, İlyas Çakmak ve Serkan Göksu'nun sözleşmeleri sona erdi. Takımda, Koray Şanlı, Necdet Kaba, Hüseyin Kar ve Coşkun Yılmaz'ın sözleşmeleri ise devam ediyor.

Yönetimin transferle ilgili nasıl bir yol izleyeceğine dair henüz bir açıklama yapılmazken, görev dağılımı sonrası transfer konusunun netleşeceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 209
Bu Ay : 4007
Toplam : 4007

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom